Matej Tóth je presvedčený o presune OH v Tokiu, v roku 2021 alebo neskôr nevidí svoj olympijský štart reálne

Matej Tóth (Zdroj: SITA)

Úradujúci olympijský šampión v chôdzi na 50 km Matej Tóth je presvedčený, že OH v japonskom Tokiu sa neuskutočnia v pôvodne určenom termíne od 24. júla do 9. augusta. S každým pribúdajúcim dňom a vývinom situácie v súvislosti so šírením koronavírusu sa v tomto názore utvrdzuje.

Pre mňa osobne by bolo najlepšie, ak by sa uskutočnili na jeseň, niekedy v októbri. Mal by som ešte dosť času splniť limit, a bol by ešte aj priestor na prípravu. Navyše, počasie by bolo pre vytrvalcov určite vhodnejšie ako v lete, a pritom termín by nebol veľmi vzdialený od pôvodného. Ak by olympiádu presunuli o rok, prípadne na obdobie ešte neskôr, z môjho pohľadu by bolo už asi nereálne, aby som na tokijských hrách štartoval. Olympiáda, šport a atletika je pre nás veľmi dôležitá, oveľa dôležitejšie je teraz pre ľudstvo poraziť vírus a vyrovnať sa s pandémiou,” povedal Matej Tóth pre oficiálny web Slovenského atletického zväzu (SAZ). Skúsený chodec ešte nemá splnený limit pre účasť na OH.

Iný pohľad na situáciu má mladý šprintér Ján Volko. “Verím, že OH budú v pôvodnom termíne, aj keď začínam byť po posledných vyhláseniach jemne skeptický. To však neznamená, že sa na ne nepripravím najlepšie, ako budem vedieť. Ideálne by bolo, keby sa uskutočnili v tomto roku a bez posunu. Na budúci rok sú už naplánované halové majstrová sveta aj Európy, v lete majstrovstvá sveta v Eugene a ak by k tomu pribudla aj olympiáda, to by sa už asi nedalo zvládnuť. Posun tokijských hier by narušil aj tohtoročné augustové ME v Paríži – ak sa vôbec uskutočnia…“ cituje Volka web atletika.sk

Kladivárka Martina Hrašnová či chodkyňa Mária Katerinka Czaková by bola rady, ak by sa OH 2020 konali v pôvodnom termíne. Kladivár Marcel Lomnický si zase myslí, že hry sa uskutočnia v pôvodnom termíne, ale možno bez divákov.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Najhodnotnejší tím pochádza z anglickej Premier League

Najhodnotnejší tím pochádza z anglickej Premier League

Futbalový klub a úradujúci majster FC Liverpool sa môže pochváliť najhodnotnejším tímom svetového futbalu. Po podpísaní zmluvy s Diogom Jotom a Thiagom Alcantarom z minulého týždňa majú The Reds ohromujúcich 986,7 milióna libier. Táto dohoda znamenala, že kombinovaná hodnota prestupu,..

NAKA zasahuje v budove SZĽH

NAKA zasahuje v budove SZĽH

Národná kriminálna agentúra (NAKA) zasahuje v budove Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH). Informuje o tom spravodajský..

Poznáme oboch finalistov NHL

Poznáme oboch finalistov NHL

O Stanley cup si to s Dallasom v tohtoročnej covidovej sezóne rozdá Tampa Bay. Zverenci Johna Coopera premohli v celej..

Končí nadvláda Ineosu?

Končí nadvláda Ineosu?

Trvalo to skoro dekádu, čo jazdci Ineosu (niekdajší Sky) trápili svojich súperov na najslávnejších cyklistických pretekoch...