Karanténne centrum v Dúbravke zriadili vedľa domova dôchodcov

Karanténne centrum v bratislavskej Dúbravke (Zdroj: FB/Mestská časť Bratislava-Dúbravka)

V rámci opatrení proti šíreniu koronavírusu Covid-19 vznikajú aj na Slovensku karanténne centrá. Jedno také sa nájde aj v bratislavskej Dúbravke, kde však vznikol problém. Štátne orgány totiž rozhodli o umiestnení tohto karanténne centrum v blízkosti domova dôchodcov. Navyše bez toho, aby o tom vopred upovedomili starostu mestskej časti.

Karanténne centrum v Dúbravke zriadili v Inštitúte pre verejnú správu (IVES) ministerstva vnútra SR na ulici Mikuláš Schneidera Trnavského. Vedenie mestskej časti sa však dozvedelo o tomto kroku až minulý piatok večer.

Starosta Dúbravky kontaktoval kompetentné orgány so žiadosťou o vysvetlenie a navyše upozornil na to, že v blízkosti novo zriadeného karanténneho centra sa nachádza Domov sociálnych služieb Hanulova, v ktorom žijú seniori. Práve dôchodcovia sú pritom najviac ohrození koronavírusom.

„Chápeme, že v boji proti koronavírusu sa musíme správať zodpovedne a často akceptovať opatrenia, ktoré v normálnej situácii nie sú potrebné. Na strane druhej nie je korektné, ak o tomto rozhodnutí štátnych orgánov sa mestská časť Bratislava-Dúbravka dozvedela až po zriadení tohto zariadenia. Žiadame zodpovedný a ľudský prístup aj pre obyvateľov takmer 40-tisícovej Dúbravky,“ uviedol v reakcii dúbravský starosta Martin Zaťovič.

Mestská časť na informuje, že ministerstvo vnútra zaslalo stanovisko, v závere ktorého sa rezort ospravedlnil za vzniknuté nedorozumenie. „Uvedené zariadenia nepredstavujú zvýšené riziko pre zvyšok obyvateľov SR. Je to rovnaká preventívna karanténa, ako povinná domáca karanténa, akú majú nariadenú všetci občania SR, ktorí sa po uvedenom dátume vracajú zo zahraničia,“ vysvetľuje vedeniu Dúbravky ministerstvo vnútra.

Rezort v reakcii ďalej pripomína, že vo všetkých karanténnych centrách je stanovený prísny režim a je kontrolované jeho dodržiavanie. Okrem toho sú všetci členovia personálu vybavení potrebnými osobnými ochrannými pracovnými prostriedkami a všetky opatrenia sú pod dohľadom vedúcej hygieničky ministerstva vnútra.

Karanténnych centier je na Slovensku niekoľko. Domov sa momentálne vracia viac ako 3-tisíc Slovákov zo zahraničia. Ministerstvo preto argumentuje, že využíva na ich umiestnenie do povinnej karantény všetky dostupné kapacity v správe jednotlivých rezortov, aby bol dopad na verejnosť čo najmenší.

KARANTÉNNE CENTRUM V DÚBRAVKE V Inštitúte pre verejnú správu MV SR (IVES), na ul. M.Sch.Trnavského je pri vstupe…

Gepostet von Mestská časť Bratislava-Dúbravka am Samstag, 21. März 2020

— TOP

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter