NOVÉ OPATRENIA: Vlaky zadarmo pre študentov zrušené, kontrola pohybu cez SIM karty či nemocnice len pre pacientov s Covid-19

Igor Matovič (Zdroj: SITA)

Očakávaný balík nových opatrení v boji proti šíreniu koronavírusu je na svete. Prinášame vám prehľad najdôležitejších z neho. Seniori napríklad dostanú jednotné otváracie hodiny v obchodoch, vznikne povinnosť nosenia rúška a dodržiavania väčších rozostupov. Tiež vyčlenia tri špeciálne nemocnice určené iba pre pacientov nakazených novým koronavírusom.

Nosenie rúška sa po vzore najviac postihnutých krajín stane povinnosťou. Úrad verejného zdravotníctva tiež vydá príkaz, aby v akomkoľvek rade, či už vnútri, alebo vonku, stáli občania prinajmenšom dva metre od seba.

Vo všetkých továrňach, pracoviskách, obchodoch či nemocniciach vznikne od konca mesiaca povinnosť merať občanom teplotu čela.

Rezort zdravotníctva určí tri nemocnice na západnom, strednom a východnom Slovensku, ktoré budú určené iba pre ľudí nakazených chorobou Covid-19. V iných nemocniciach budú pre nich vyčlenené samostatné budovy.

Zabezpečí sa prítomnosť armády a polície pred nemocnicami, kde sú už aj dnes výtržnosti a nedodržiavanie hygienických štandardov, príkazov a usmernení, najmä neprispôsobivými občanmi.

Seniori by mali vychádzať z domu a bytu len kvôli nákupu, návšteve lekára a venčeniu psa. Cieľom je, aby teda vychádzali len v nevyhnutnom prípade.

Predseda vlády Igor Matovič tiež oznámil, že v nedeľu ostanú zavreté všetky maloobchody s potravinami, lekárne či predajne novín a časopisov. Nastala dohoda aj na ujednotení otváracích hodín pre dôchodcov (9:00-12:00).

Zrušia sa bezplatné lístky na vlak pre študentov, a to na čas, kým budú zatvorené školy. V hre je aj zrušenie bezplatných lístkov pre seniorov v prípade, že budú cestovať hromadnou dopravou v prípadoch, kedy to nebude nutné.

V skrátenom legislatívnom konaní bude predložená novela zákona, ktorá povolí štátu, aby mohol využívať lokalizačné dáta zo strany mobilných operátorov.

Tovary, ktoré pre obete krízy dováža charita alebo štát majú byť oslobodené od DPH a cla.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...