Oheň pre OH 2020 pre hrozbu koronavírusu bez pochodne i jej nosičov

Yoshiro Mori (Zdroj: SITA)

Olympijská pochodeň s ohňom pre hry v Tokiu 2020 začne svoju púť podľa plánu vo štvrtok v severovýchodnej Fukušime. Pochodeň vyštartuje v J-Village, ale s výraznými obmedzeniami v súvislosti s koronavírusom. Uskutoční sa len malá slávnosť s vylúčením verejnosti, navyše aj bez pochodne i jej nosičov.

Olympijský oheň, ktorý zapálili 12. marca v gréckej Olympii, budú namiesto toho prepravovať v lampáši uloženom v automobile a po prázdnych uliciach v snahe zabrániť šíreniu pandémie. Informovala o tom televízna stanica NHK a tlačová agentúra Kjodo.

Zo strany organizátorov OH je to zrejme aj reakcia na skutočnosť, že napriek obavám z pandémie koronavírusu (do utorka mala krajina vychádzajúceho slnka potvrdených 1128 nakazených a 42 obetí koronavírusu, pozn.) sa na olympijský oheň prišlo v meste Sendai v japonskej prefektúre Mijagi pozrieť či odfotografovať okolo 55 000 Japoncov. Oheň horel v zlatom kotli na mestskej vlakovej stanici. Vytvorili sa tam zástupy ľudí do 500 metrov.

Púť s olympijskou pochodňou by sa podľa agentúry Kjódo mala namiesto olympijskej štafety volať “olympijské návštevy”. Môže to byť veľmi krátka, ale zároveň aj najdlhšia akcia, keď potrvá až do roku 2021 v prípade presunu OH na neskorší termín.

Záver olympijskej pochodne je naplánovaný na deň začiatku OH – 24. júla na Novom národnom štadióne v Tokiu. V rovnakom dejisku by sa mali od 25. augusta konať aj paralympijské hry. Nad konaním oboch podujatí v tomto termíne však visí veľký otáznik. Aj vzhľadom na silnejúci tlak zo strany športovcov či národných olympijských výborov sa čoraz častejšie hovorí o ich odložení.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

NAKA zasahuje v budove SZĽH

NAKA zasahuje v budove SZĽH

Národná kriminálna agentúra (NAKA) zasahuje v budove Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH). Informuje o tom spravodajský..