Čína ruší obmedzenia v krízovej provincii Chu-pej

Príprava na obnovenie hromadnej dopravy, Wu-chan (Zdroj: SITA)

Čínske úrady rušia dvojmesačné uzavretie väčšiny územia provincie Chu-pej, ktorú koronavírus postihol najtvrdšie. Ľudia, ktorí budú mať čistý zdravotný záznam, ju budú môcť opustiť od utorkovej polnoci, informovala v utorok provinčná vláda. Hlavné mesto Wu-chan, odkiaľ sa súčasná pandémia koncom decembra rozšírila, však ostane uzavreté až do 8. apríla.

Čína prekvapivým oznámením zakázala ľuďom pricestovať alebo opustiť Wu-chan 23. januára a toto opatrenie v nasledujúcich dňoch rozšírila na väčšinu územia provincie. Nepremávali tam vlaky ani lietadlá, na cestách vedúcich do tejto centrálnej čínskej provincie vznikli kontrolné stanovištia.

Vláda pristúpila k razantným opatreniam v čase, keď sa nový koronavírus začal šíriť do ostatných oblastí Číny i sveta. Vírus vyčíňal vo Wu-chane a okolitých mestách celé týždne, postupne sa ho však podarilo dostať pod kontrolu. Už dlhšie než týždeň nehlási provincia Chu-pej takmer žiadne nové prípady nákazy.

Koronavírusom sa v Číne nakazilo viac než 81-tisíc ľudí a ochoreniu COVID-19, ktoré spôsobuje, podľahlo 3 277 osôb.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter