Merkelová nemá koronavírus, test bol negatívny

Angela Merkelová (Zdroj: SITA)

Nemecká kancelárka Angela Merkelová sa podrobila prvému testu na koronavírus, ktorý vyšiel negatívny. Merkelová sa však v nasledujúcich dňoch podrobí aj ďalším testom. Informoval o tom jej hovorca Steffen Seibert.

Ako Seibert uviedol v pondelok pre tlačovú agentúru DPA, “v nadchádzajúcich dňoch budú nasledovať ďalšie testy”.

Šesťdesiatpäťročná Merkelová sa ocitla v karanténe v nedeľu večer po tom, ako lekárovi, ktorý jej v piatok podal preventívnu vakcínu proti pneumokokovej infekcii, vyšiel pozitívny test na koronavírus.

Nemecko má už vyše 25 500 nakazených koronavírusom, pričom 115 osôb už infekcii podľahlo.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter