Ignorantské a nezodpovedné, reaguje na konanie niektorých ľudí obranca FC Chelsea

Antonio Rüdiger, vľavo (Zdroj: SITA)

Nemecký futbalový reprezentant Antonio Rüdiger odsúdil konanie populácie v súvislosti s pandémiou koronavírusu. V interview pre pondelkové vydanie denníku Kicker obranca FC Chelsea uviedol, že stále príliš veľa ľudí ignoruje nariadenia a odporúčania na správanie sa v tejto krízovej situácii.

“Je to ignorantské a nezodpovedné! Videl som na sociálnych sieťach množstvo fotiek z centier nemeckých miest a nedokázal som to pochopiť. Vyzerá to tak, že existuje príliš veľa ľudí, ktorí nechápu, že oni osobne nemusia byť ohrození, ale táto hrozba sa môže týkať ich najbližších a ľudí v ich okolí. Berú to na ľahkú váhu. To je jednoducho sebecké,” ostro sa vyjadril 27-ročný stopér, ktorý do londýnskeho klubu prestúpil pred troma rokmi z AS Rím. Do veľkého futbalu však vstúpil ako hráč VfB Stuttgart.

Rüdiger oceňuje v ťažkých časoch predovšetkým solidaritu. “Pokladám za dôležité, že my futbalisti využívame náš dosah na tlmočenie posolstiev a odkazov zdravotníckych expertov. Samozrejme, po týchto slovách však musia nasledovať aj činy vrátane pomoci rôznymi darmi,” uviedol berlínsky rodák, ktorý narážal na skutočnosť, že hráči národného tímu Nemecka venovali čiastku 2,5 milióna eur na boj proti koronavírusu. Zároveň ocenil aj svojich dvoch kolegov z futbalových trávnikov Joshuu Kimmicha a Leona Goretzku z FC Bayern Mníchov, ktorí prišli s iniciatívou “We kick Corona” a venovali tomuto projektu milión eur.

Najväčším želaním Rüdigera v súčasnosti je, aby čoskoro nastal deň, keď počet infikovaných bude o niečo menší ako deň predtým. Teda nie prioritne, aby sa opäť začalo hrať v anglickej Premier League. Momentálne sa nachádza v domácej izolácii, keďže jeho tímový kolega Callum Hudson-Odoi mal pozitívny test na koronavírus. “V prvom momente som bol trochu vydesený. Callum je však jedným z mojich najbližších priateľov v tíme. Uistil nás však, že sa mu darí celkom dobre,” dodal nemecký obranca.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter