Kollár na čele parlamentu a zablokovanie Blahu. Aj tak vyzerá boj proti mafii a systému našich ľudí

Boris Kollár, Igor Matovič a Andrej Kiska (Zdroj: SITA)

Odvážny boj proti mafiánskemu štátu a systému našich ľudí skrachoval už na prvej schôdzi. Predsedom parlamentu sa stal Boris Kollár, ktorému boli nadobro odpustené všetky pochybné konexie a na nevhodné stranícke tričko doplatil prvý odborník, hoci právom kritizovaný. Ako sa so svojím vlastným správaním a správaním svojich poslancov vysporadúvajú Andrej Kiska a Igor Matovič, ktorí avizovali razantnú zmenu politickej kultúry, nie je známe.

Nie klimatické otázky, imigranti či koronavírus, ale boj proti tzv. štátnej mafii. Presne to bol hlavný prísľub, vďaka ktorému získala nová koalícia dôveru od voličov. Denným chlebom Igora Matoviča je to už 10 rokov a minimálne Andrej Kiska to ako svoju dejinnú úlohu uchopil taktiež.

Prešlo sotva pár týždňov a z tejto principiálnosti ostali prvé ohnuté chrbty poslancov a sklamania voličov. Predsedom Národnej rady sa stal totiž Boris Kollár.

Kontroverzií viac ako dosť

Je to človek, ktorý bol podľa operatívnych informácií polície z 90. rokov minimálne pobočníkom mafiána Petra Steinhübela pri prevoze šiestich kilogramov heroínu v zaváraninových fľašiach cez hraničných priechod Kittsee-Jarovce. ÚPN dokonca hovorí, že tak robil priamo Kollár.

Človek, ktorý je odfotený na dovolenke s Jurajom Ondrejčákom, šéfom mafiánskej skupiny piťovcov a Tomášom Rajeckým, postavou z mafiánskych zoznamov.

A človek, ktorý do vysokej politiky na krídlach Sme rodina vpustil aj Petru Krištúfkovú, ktorá mala pomer a má dieťa s bossom podsvetia Róbertom Diničom a ktorú spájajú aj s Petrom Havašim, figurujúcim v gangu sýkorovcov. Obaja za nekalý biznis pritom zaplatili životom.

Robiť z Borisa Kollára mafiána aj napriek tomu nie je správne a takisto nutne oponovať myšlienke, že človek sa nemôže zmeniť, no na jeho príklade vidno, že nový vlády štvorlístok tiež expresne rýchlo vykreoval systém svojich ľudí, nakoľko podobné konexie by svojmu oponentovi skrátka neprepáčili.

Od sľubov k reálnym krokom

Nemalo by nás to však prekvapovať. Amnestovanie Kollára pripustil Matovič už vlani, keď povedal, že pri „Borisovi Kollárovi je to minulosť, pri mafii, ktorá nám vládne, je to prítomnosť“.

Napokon k tomu naozaj prišlo a Kollár zinkasoval jednu z najdôležitejších štátnych funkcii. A hoci je jeho spojenie s mafiou dnes skôr symbolické ako faktické, i tak to o mnohom svedčí.

Ako čerešnička na torte sa potom javí to, že v kontraste s tým na tej istej schôdzi nominant Blaha funkciu nedostal za – teraz pozor – facebookové statusy (samozrejme, nie vždy ospravedlniteľné), hoci mu podľa zvyklostí patrila.

Odpustenie všetkých Kollárových hriechov a naopak nekompromisné zablokovanie známeho opozičného poslanca, vedeckého pracovníka, vysokoškolského pedagóga v jednej osobe len pre osobné antipatie je presne tak zvláštne, ako to znie.

Boj proti mafiánskemu štátu či systému našich ľudí jednoducho skončil skôr, ako začal a to všetko s prispením hlasov poslancov od Kisku a Matoviča, ktorí do neho zvolávali najviac.

— Tomáš Dugovič

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Karikatúry Denníka N sú  dezinformácie

Karikatúry Denníka N sú dezinformácie

KOMENTÁR Najznámejší slovenský karikaturista Shooty včera zverejnil kresbu, ktorá je reakciou na udalosti v USA. Vyobrazil v nej prezidenta Trumpa ako tučnú Godzillu, ktorá ničí mesto s Bibliou v ruke - isteže, lebo presne o toto v Spojených..