Sulík šíri dezinformácie, znie z Volkswagenu

Richard Sulík (Zdroj: SITA)

Nový minister hospodárstva a predseda SaS Richard Sulík dnes v diskusnej relácii Na telo na Markíze povedal, že dôvodom prerušenia výroby vo Volkswagene Slovakia sú chýbajúce zákazky. Odborová organizácia Moderné odbory Volkswagen však s tvrdeniami Sulíka zásadne nesúhlasí.

„Ak človek bojuje o život, nepôjde si kupovať auto,“ povedal minister hospodárstva Richard Sulík. Konštatoval, že aj Volkswagen Slovakia neprerušil výrobu primárne z dôvodu koronavírusu, ale preto, že nemajú zákazky.

Voči tomuto tvrdeniu sa však tvrdo ohradili Moderné odbory Volkswagen, ktoré sú sociálnym partnerom spoločnosti Volkswagen (VW).

„Žiadame p. Sulíka, aby sa predtým než poskytne takúto dezinformáciu verejnosti prostredníctvom médií najskôr informoval priamo na vedení spoločnosti VW Slovakia o skutočných príčinách uzatvorenia závodu,“ uviedli odborári.

Podotkli, že VW Slovakia mohol až do dnešného dňa vyrábať, nakoľko mal dostatok dielov ako aj zákazok. Vládou SR bol zároveň umožnený vstup kamiónov s dielmi cez hranice pre všetky automobilové závody.

„VW Slovakia, ako prvá automobilka na Slovensku odstavila svoju výrobu a to z dôvodu ochrany zdravia svojich zamestnancov, ako aj ich rodín a nie z dôvodu nedostatku zákazok,“ vysvetlili.

Podľa odborárov je jasné, že pandémia povedie k výraznému vplyvu na dopyt po automobiloch. „…ale vo VW Slovakia bolo v danom momente na prvom mieste zdravie všetkých zamestnancov,“ uzavreli.

— STE

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...