Matovič pripustil rušenie 13. dôchodkov

Igor Matovič (Zdroj: SITA)

Premiér a predseda OĽaNO dnes v relácii Na telo na Markíze pripustil, že 13. dôchodky sa môžu o rok, dva posunúť.

Igor Matovič pred voľbami sľuboval, že sociálne opatrenia prijaté minulou vládou sa rušiť nebudú. Teraz však pripustil, že 13. dôchodky sa o rok či dva predsa len posunúť môžu.

Dôvodom má byť uťahovanie si opaskov pre dopady pandémie koronavírusu. „Nebojím sa takto čestne postaviť pred ľudí. Ja si myslím, že to pochopia,“ priznal nový premiér.

Matovič zopakoval svoju kritiku minulej vlády, ktorá podľa neho nekonala dostatočne rýchlo a nechala nám tu prázdny a nepripravený sklad Štátnych hmotných rezerv.

Uviedol tiež, že spraví všetko preto, aby boli školy otvorené ešte pred letnými prázdninami a priznal, že brat poslanca Petra Pčolinského zo Sme rodina Vladimír Pčolinský sa môže stať šéfom SIS

— STE

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...