Vírus je spravodlivý, zabije najmä starších, ktorí znečisťovali planétu, znie z nemeckých štátnych televízií

(Zdroj: youtube.com)

Vírus je spravodlivý, lebo zabije najmä starších ľudí, ktorí znečisťovali planétu najviac. A je dosť možné, že po ňom zažijeme zelený raj. Aj tieto a mnohé ďalšie myšlienky si mohli nemeckí diváci vypočuť vďaka nimi financovaným verejnoprávnym médiám.

V časoch, kedy v Taliansku kvôli Covid-19 zomiera na ťažký zápal pľúc niekoľko stoviek starších ľudí denne, sa len zopár hodín cesty ďalej z choroby niektorí naopak tešia.

Nemecké verejnoprávne televízie ARD a ZDF, v súlade so všeobecným podcenením pandémie v tejto krajine, totiž na svoju mládežnícku internetovú platformu funk zavesili video, podľa ktorého v tejto situácii existujú aj obrovské pozitíva.

Rozpráva o nich počas vyše dvoch minút herec a bloger Christian Brandes so skupinou Bohemiam Browser Ballet nasledovne:

„Je pozoruhodné, aký je vírus spravodlivý. Vymetie starých, ale mladí ľudia infekciu bez námahy prežijú. Generácia 65+ našu planétu posledné polstoročie devastovala,“ uvádza sa na začiatku.

Neskôr sa pri pokuse o satiru teší z toho, že najviac budú vírusom zasiahnutí Američania, lebo vo veľkej miere trpia kardiovaskulárnymi ochoreniami, ktoré sú pri Covid-19 rizikovým faktorom a podľa Brandesa si to zaslúžia z toho dôvodu, že najviac znečisťujú planétu.

„Skrachovala letecká doprava, obmedzuje sa výroba, slabne dopyt po všetkom. Planéta nemôže dostať lepšiu správu,“ myslí si s dodatkom, že možno zažijeme nový zelený raj.

Podľa logiky tvorcov videa znamená menej ľudí aj menší nedostatok zdrojov, menej hladu, vojnových konfliktov ale aj menej dôvodov na to stať sa utečencom. Koronavírus je vraj tým pádom „krásny a zmysluplný reflex prírody, aby ľuďom opätovne povedala, kto je tu pánom“ a údajne si nič lepšie nezaslúžime.

Celé video za niečo vyše týždeň videlo zhruba 300-tisíc ľudí. Pozrieť si ho môžete nižšie s anglickými titulkami. Brandes sa za neho ospravedlnil, ale paradoxne, na jeho obsahu stále trvá.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...