VIDEO Matovič to akosi nezvláda. Meškal do relácie, rúško si dal až v štúdiu a tykal novinárke, ktorú pozval na kávu

(Zdroj: facebook.com)

Niekoľkominútové meškanie, ignorovanie zdravotníckych pravidiel o nosení rúška či neprofesionálne pozvanie moderátorky na kávu. Aj tak vyzeralo včerajšie televízne vystúpenie budúceho premiéra krátko predtým, ako sa chopí najdôležitejšej ústavnej funkcie v štáte. Igor Matovič posledné dni, zdá sa, nezvláda.

„Prázdna stolička patrí Igorovi Matovičovi, ktorý je známy tým, že veľmi rád mešká.“ Aj takéto vyjadrenia dominovali úvodu včerajšej diskusnej relácie TV JOJ Na hrane.

Prítomná moderátorka týmito monológmi totiž musela zapĺňať povestné trápne ticho v štúdiu vzhľadom na nedochvíľnosť budúceho predsedu vlády Igora Matoviča.

Ten sa nakoniec po niekoľkých minútach predsa len dostavil potom, ako dával réžii vedieť, že už vystupuje z auta. „Vitajte pán premiér…budúci,“ zaznelo pritom, ako sa moderátorka nádejala, že v budúcnosti už meškať nebude.

V momentoch, kedy bol Matovič ešte mimo záber kamier, bolo tiež počuť šušťanie z toho, ako vyberá z obalu a nasadzuje si rúško neskoro, až po príchode do štúdia, čo potvrdila aj prítomná moderátorka.

„Úplne úprimne, ja som zabudol,“ povedal krátko po usadení sa na kreslo hosťa šéf OĽaNO na margo dôvodu svojho neskorého príchodu. Potom dodal, že ani nevie, aký je dnes deň. Moderátorke pritom tiež neprofesionálne tykal.

Kostrbatý priebeh relácie, ktorá bola venovaná výzvam, ktorým bude budúca vláda čeliť, korunoval Matovič pozvaním moderátorky na kávu v rámci ospravedlnenia, čo by ako politik, ktorého žurnalisti kontrolujú, robiť nemal.

Je tiež nutné dodať, že akceptovanie tohto pozvania by bolo rovnako v nesúlade s novinárskou etikou, na čo bol bezprostredne po tomto ťahu upozornený.

Záznam celej relácie bol medzičasom odstránený. Dostupný je však krátky zostrih na Facebooku.

DESIGNOVANÝ PREMIÉR MIMORIADNE

Keď Igora počúvam ako premiéra, jeho frázy mi prestávajú dávať zmysel.

Gepostet von Maroš Pavlovič am Donnerstag, 19. März 2020

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...