V Nemecku bojuje polícia proti koronavečierkom

Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

Koronavírus nie je prekážkou pred stretávaním sa desiatok až stoviek ľudí v Nemecku. Mladí ľudia sa zídu v parkoch a zabávajú sa, grilujú alebo popíjajú alkohol, hlási bavorská rozhlasová stanica. Polícia s týmito večierkami bojuje po celej krajine a politici hrozia zákazmi vychádzania, ak sa ľudia neumúdria.

Disciplína nie je samozrejmosť ani v čase svetovej pandémie. V Nemecku polícia bojuje proti ľuďom, ktorí sa napriek hrozbe šírenia koronavírusu stretávajú vo veľkých počtoch na verejných miestach, kde grilujú a pijú alkohol, píše český portál iDnes s odkazom na nemeckú rozhlasovú a televíznu stanicu Bayerischer Rundfunk.

Jeden takýto prípad sa odohral v pondelok 16. marca. V bavorskom meste Norimberg si asi stovka mladých ľudí organizovala večierok v miestnom parku, priniesli si aj hudobnú či svetelnú aparatúru. Podobnú akciu zaznamenali aj v meste Schwabach, ktorej sa zúčastnilo približne 50 ľudí.

Oba tieto ‚večierky‘ nemecká polícia zatrhla a prítomných z parkov vykázala. V spolkovej krajine Bavorsko totiž platí zákaz konania verejných udalostí, pod ktoré spadajú aj tieto zhromaždenia. Bavorsko však nie je jediná spolková krajina, ktorá bojuje s nedisciplinovanosťou občanov.

Zákaz vychádzania

Prípady takýchto stretnutí hlásia aj spolkové krajiny Brandenbursko či Bádensko-Würtenbursko. Bavorský premiér Markus Söder i bádensko-würtenburský premiér Winfried Kretschmann ľuďom odkázali, že ak neprestanú porušovať bezpečnostné opatrenia, zavedú zákaz vychádzania.

„Nie je možné, aby teraz mladí ľudia chodili po koronavírusových večierkoch. Ak všetci nezmeníme od základov svoje chovanie, tak sa nevyhneme tvrdším opatreniam a sankciám,“ uviedol Kretschmann. Podobné kroky zvažuje aj berlínsky primátor Michael Müller.

Berlínsky politik poukázal na to, že po zatvorení škôl a obchodov začali akurát ľudia tráviť voľný čas na verejných priestranstvách – a to stále aj vo veľkých skupinách. V Nemecku bolo ku dňu 19.3. nakazených 15 320 ľudí, chorobe podľahlo 44 osôb.

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Paríž zakázal sobotňajší protest proti policajnej brutalite

Paríž zakázal sobotňajší protest proti policajnej brutalite

Parížska polícia zakázala plánovaný protest proti policajnému násiliu. Dôvodom sú obmedzenia týkajúce sa boja proti šíreniu nového koronavírusu. Protest sa mal konať v sobotu pred veľvyslanectvom Spojených štátov v Paríži. Organizátori kritizujú systematický rasizmus a žiadajú spravodlivosť v..