Mihál je kúzelník. Vo voľbách neuspel, post v exekutíve však dostane. A nie je jediný

Richard Sulík a Jozef Mihál (Zdroj: SITA)

KOMENTÁR Volebný neúspech nemusí nutne znamenať aj odstrihnutie od výkonnej moci. Svedčí o tom aj skutočnosť, že niekdajší minister práce Jozef Mihál zasadne na post štátneho tajomníka rezortu práce. V rovnakej situácii je aj jeho budúca kolegyňa. Ako si to má volič vysvetliť, zatiaľ nevedno.

Po 29. februári sa uvažovalo o obsadení postov v exekutíve viacerými ľuďmi, ktorí neprešli testom voličskej dôvery, či už v týchto alebo predošlých voľbách.

Neúspešný prezidentský kandidát Róbert Mistrík sa v médiách spomínal ako možný budúci premiér, Michal Truban mohol byť vicepremiérom pre digitalizáciu a Jozef Mihál štátnym tajomníkom rezortu práce.

Z tejto trojice ale nakoniec uspel iba jeden z adeptov a to posledný menovaný. Jozefa Mihála, ktorý sa po fiasku projektu Spolu – Občianska demokracia vrátil späť do SaSky, si mal vyžiadať menej skúsený minister Milan Krajniak.

Nešlo teda o vynútenie si tohto kroku zo strany Richarda Sulíka počas koaličných rokovaní tak, ako sa to mohlo na prvý pohľad javiť. Dvojica Krajniak-Mihál bude zároveň viesť jediné ministerstvo, na ktoré sa uplatní systém krížovej kontroly.

Tu sa ale výpočet ľudí, ktorým sa takpovediac podarilo obísť volebný proces nekončí. Na tom istom rezorte bude mať, tiež v pozícii štátnej tajomníčky, na starosti sociálne služby Soňa Gaborčáková.

Ide o menej známu poslankyňu, ktorá sa do NR SR dostala v roku 2016 na kandidátke OĽaNO a potom presedlala do KDH, ktoré vo voľbách rovnako neuspelo. Ako dôvod zmeny strany uviedla, že „je jediná, ktorá sa hlási ku kresťanským hodnotám posledných 30 rokov a nie len vtedy, keď je to moderné“.

Angažovanie oboch štátnych tajomníkov vyvoláva potrebné otázky. Nezáleží už na vôli voličov alebo máme v štáte tak žalostne málo odborníkov, že si môžeme dovoliť ich názor takpovediac odignorovať?

Či už je dôvod akýkoľvek, veľa optimizmu to nepridáva.

— Tomáš Dugovič

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Ani USA, ani Rusko. Za Lukašenka sa postavil až Danko

Ani USA, ani Rusko. Za Lukašenka sa postavil až Danko

KOMENTÁR Hoci zdiskreditovaného bieloruského predáka Alexandra Lukašenka odpísali de facto všetci významnejší hráči, môže sa radovať symbolickej podpore zo Slovenska. Líder SNS Andrej Danko totiž vyhlásil, že tento prezident má legitímne právo vládnuť a spochybnil relevanciu jeho kritiky...

Sexuálna kauza jednej knihy

Sexuálna kauza jednej knihy

KOMENTÁR ANTONA CHROMÍKA Viacerých možno prekvapilo vyhlásenie otcov arcibiskupov Oroscha a Bobera na knihu Láske sa treba učiť,..