VIDEO z karantény: Chcem vegánsku stravu, je to moje náboženstvo. Toto nie je hotel Ritz, reaguje polícia

Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

Slováci prichádzajúci domov zo zahraničia sa musia podrobiť povinnej 14-dňovej karanténe. Ak ju nemôžu z akýchkoľvek dôvodov stráviť doma, tak majú na výber zo zariadení ministerstva vnútra. Jedno z nich je aj v Gabčíkove, kde sa už ľudia stihli sťažovať na spoločné ubytovanie aj stravu.

Prezident Policajného zboru Milan Lučanský informoval, že v účelovom zariadení ministerstva vnútra v Gabčíkove došlo k niekoľkým napätým situáciám. Niektorí ubytovaní napríklad očakávali, že budú mať každý samostatnú izbu.

Polícia na svojom facebookovom profile zverejnila video, na ktorom sa jedna z ubytovaných žien, podľa jej slov vegánka, sťažuje na poskytovanú stravu. Kládla si podmienky na jedlo, nahrávala si na telefón policajtov a členov bezpečnostnej služby, ktorí vec riešili.

„Keby ste mi j*bli jeden banán tu…“ vraví žena v úvode videa. Muž, ktorý video nahráva, zrejme prevádzkar zariadenia, odpovedá, že vegetariánsku stravu sťažovateľka dostala. Žena priznáva, že nežiadala vegetariánsku stravu.

„Vegánsku stravu, teraz ste hovorila, že chcete vegánsku stravu a to je rozdiel a povedali ste, že to nemáte predpísané od lekára,“ vraví muž, ktorého na videu nie je vidieť a žena priznáva, že je to pravda. Incident sa však nekončí a žena prichádza s neuveriteľnými tvrdeniami.

„Stačí, že je to moje náboženstvo? Stačí to? Moje rozhodnutie kvôli náboženstvu, toto akceptujete?“ pýta sa žena s prízvukom. Muž jej odporúča, aby buď zjedla poskytnutú stravu, alebo si objednala jedlo, ktoré jej bude vyhovovať, z donáškovej služby. Na to prichádza v reakcii sťažnosť, že okrem platby 13 eur za noc a celodennú stravu, si musí žena ešte aj objednávať donášku jedla.

„Pochopte, je vás tu 350…pani zlatá, toto je karanténa, ktorú som nevymyslel ja ani príslušník polície,“ vysvetľuje muž trpezlivo. Podľa ženy však nejde o pádne argumenty. V závere videa požaduje, aby jej bola ako strava poskytnutá len zelenina, tofu alebo cícerová nátierka. Navyše upozorňuje, že nechce žiadnu pohánku ani quinou.

„Chceme dôrazne upozorniť všetkých klientov, aby neočakávali, že v Gabčíkove budú na nich čakať luxusné služby päťhviezdičkového hotela. Žijeme v náročnej dobe, bol vyhlásený mimoriadny stav, treba sa na danú situáciu prispôsobiť. Personál zariadenia, policajti a SBSkári robia, čo je v ich silách. Nehaňte ich prácu a snahu, nevyvolávajte konflikty. Nie je to pekné…“ varuje polícia v statuse priloženom k videu.

Prvých 40 klientov strediska v Gabčíkove už bolo otestovaných s negatívnym výsledkom na prítomnosť koronavírusu a smerujú do domácej karantény.

V Gabčíkove nie je Hotel Ritz

V GABČÍKOVE NIE JE HOTEL RITZ, PLAZA ANI HILTONAko sa už včera vyjadril prezident Policajného zboru Milan Lučanský, v účelovom zariadení ministerstva vnútra v Gabčíkove došlo k niekoľkým situáciám, keď napríklad ubytovaní čakali, že bude mať každý bude mať samostatnú izbu. Neskôr policajné hliadky, ako aj súkromná bezpečnostná služba zaznamenali incident, pri ktorom sa jedna z ubytovaných žien sťažovala, kládla si podmienky ohľadom stravy a nahrávala si na telefón policajtov a ďalšie prítomné osoby.Chceme dôrazne upozorniť všetkých klientov, aby neočakávali, že v Gabčíkove budú na nich čakať luxusné služby päť hviezdičkového hotela. Žijeme v náročnej dobe, bol vyhlásený mimoriadny stav, treba sa na danú situáciu prispôsobiť. Personál zariadenia, policajti a "sbskári" robia čo je v ich silách. Nehaňte ich prácu a snahu, nevyvolávajte konflikty. Nie je to pekné… Nehovoriac o tom, že dopravu týchto ľudí zabezpečuje zo zahraničia ministerstvo zahraničných vecí a ďalšie zložky štátu. Ak by to takto nefungovalo, boli by stále ďaleko od domova a kto vie dokedy by si museli predĺžiť pobyt na hoteli.Prvých 40 klientov bolo otestovaných s negatívnym výsledkom. Smerujú do domácej karantény.

Gepostet von Polícia Slovenskej republiky am Mittwoch, 18. März 2020

— TOP

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...