Polícia použila proti migrantom na gréckej hranici s Tureckom slzný plyn

Situácia na grécko-tureckom pohraničí (Zdroj: SITA)

V noci z utorka na stredu vypukli na grécko-tureckej hranici strety medzi migrantmi a policajtmi, po tom čo sa skupina 500 migrantov pokúsila strhnúť hraničný plot a dostať sa do Grécka.

Incident sa podľa gréckej polície stal južne od hraničného priechodu Kastanies a muži zákona použili proti davu slzný plyn. Ten smerom ku gréckej hranici vypustili aj ich tureckí kolegovia. Potýčky sa začali o 2:00 a trvali zhruba dve hodiny.

Pri grécko-tureckej hranici ešte stále táborí podľa predpokladov 2 000 migrantov. Tí sa tam zoskupili po tom, čo turecká vláda vo februári vyhlásila, že im už viac nebude brániť v odchode z krajiny. Aj napriek tomu, že Grécko trvalo na tom, že sú hranice zavreté, tam prišli desaťtisíce ľudí.

Tento krok prišiel po mesiacoch vyhrážok od tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana, že otvorí svoje hranice s Európskou úniou, ak blok Turecku viac nepomôže postarať sa o utečencov na jeho území. Európska únia tvrdí, že dodržiava svoje záväzky stanovené v dohode s Tureckom z roku 2016.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...