3D tlačiarne vyrábajú dýchacie ventily. Nespali sme dva dni, vraví riaditeľ talianskej firmy

Nemocnica v talianskom meste Brescia (Zdroj: SITA)

Talianska firma za 24 hodín navrhla a s pomocou 3D tlačiarne vyrobila sto dýchacích ventilov pre nemocnicu v meste Brescia. Ventil využívajú pacienti na jednotke intenzívnej starostlivosti, ktorí potrebujú dýchacie prístroje.

V nemocnici sa nachádza 250 pacientov s koronavírusom a ventily môžu fungovať nepretržite maximálne osem hodín. Výroba produktu stojí menej ako jedno euro a návrh prototypu trval tri hodiny.

Novinárka Nunzia Vallini sprostredkovala kontakt medzi nemocnicou a riaditeľom firmy Isinnova Cristianom Fracassim po tom, ako sa dozvedela, že pôvodný dodávateľ nedokáže včas poskytnúť nové ventily. Do zariadenia sa vydal spolu s technickým inžinierom Alessandrom Romaiolim, aby si pozreli ventily a o tri hodiny neskôr sa vrátili s prototypom. “Otestovali ho na pacientovi a povedali nám, že funguje dobre. Bežali sme naspäť do našej kancelárie a začali sme tlačiť ďalšie,” povedal Romaioli pre BBC News.

Dvojica sa následne spojila s firmou Lonati, ktorá má tiež 3D tlačiarne, aby tak čo najskôr poskytli potrebný počet ventilov. Isinnova má šesť tlačiarní a výroba jedného kusu trvá približne hodinu. Pracujú zadarmo, no s návrhom produktu sa neplánujú podeliť s verejnosťou. Fracassi potvrdil, že výroba nie je jednoduchá a o ventily ich požiadala aj druhá nemocnica. “Nespali sme dva dni. Snažíme sa zachrániť životy,” dodal.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Pri Prahe sa zrazili dva vlaky

Pri Prahe sa zrazili dva vlaky

Tri vagóny sa vykoľajili. V Běchoviciach pri Prahe sa v piatok popoludní zrazili dva vlaky. Prechádzajúca súprava narazila..