Slovensko sa Grékom neotočilo chrbtom. Na ochranu hranice im posielame ťažkoodencov

Slovenskí ťažkoodenci (Zdroj: SITA)

Zvýšený tlak migrantov na južnú hranicu EÚ si vyžaduje kolektívne riešenia a spoločné posilnenie personálnych kapacít, ktoré sa podieľajú na jej ochrane. Pomocnú ruku preto podáva aj Slovensko a posiela Grékom malý počet policajtov. Tí budú chránení aj voči koronavírusu.

Slovenská vláda bola časťou tunajšej verejnosti už niekoľko dní kritizovaná za pasivitu v prístupe k ochrane grécko-tureckej hranice a teda aj vonkajšej hranice Európskej únie.

To však už neplatí a naša krajina sa pridáva k ostatným štátom spoločenstva vyslaním niekoľkých príslušníkov ozbrojeného zboru. Ide ale skôr o symbolickú pomoc, nakoľko posielame iba 8 mužov.

Informovala o tom polícia na svojom oficiálnom facebookovom účte a podľa jej vyjadrení sa tak deje sa na základe žiadosti Grécka adresovanej Európskej agentúre pre pohraničnú a pobrežnú stráž.

Výkonný riaditeľ tejto agentúry totiž rozhodol o nasadení požadovaného tímu do oblasti Evros v počte 100 policajtov, z ktorých naša kvóta predstavuje spomínaných 8 ľudí. Jednotky by mali pôsobiť na území pri hraničnom prechode Kastanies.

„Mimoriadnu pozornosť sme samozrejme venovali ochrane zdravia našich policajtov. Pre náš tím sme zabezpečili dostatočné množstvo ochranných prostriedkov súvisiacich s ochranou proti Covid – 19,“ uvádza sa.

Policajti by mali byť v prípade stretu s ilegálnymi migrantmi vybavení tzv. protiúderovými kompletmi, prilbami či štítmi, ktoré majú zabezpečiť ich ohranu.

„V roku 2019 sme prostredníctvom bilaterálnej pomoci a zapojenia do operačných aktivít agentúry Frontex vyslali 188 policajtov,“ pripomína polícia s tým, že v prípade zhoršenia situácie je aktuálny počet 8 policajtov pripravená navýšiť.

NAPÄTIE NA GRÉCKO-TURECKEJ HRANICI: SLOVENSKÍ POLICAJTI BOLI VYSLANÍ NA OCHRANU SCHENGENUGrécko požiadalo Európsku…

Gepostet von Polícia Slovenskej republiky am Mittwoch, 11. März 2020

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

PRIESKUM: Súčasná koalícia by v parlamente nemala väčšinu

PRIESKUM: Súčasná koalícia by v parlamente nemala väčšinu

Keby sa parlamentné voľby konali v januári, súčasná koalícia by už nemala väčšinu. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus, ktorý zverejnila TV Markíza v diskusnej relácii Na telo. Strany súčasnej koalície by podľa preferenčných ziskov mali spolu v..

Odoberajte náš newsletter