Slovensko je na talianskej ceste ku katastrofe, píše analytik Juraj Mesík

Koronavírus v Taliansku (Zdroj: SITA)

Talianska vláda zlyhala a tá slovenská ide v ich stopách, myslí si bývalý špecialista Svetovej banky a analytik globálnych rizík Juraj Mesík. Na sociálnej sieti podotýka, že pred necelým mesiacom malo Taliansko toľko prípadov nákazy koronavírusom ako Slovensko. Dnes je to už cez 10-tisíc nakazených ľudí a stovky talianskych občanov ochoreniu podľahli.

Ako sa mohla situácia v Taliansku za 20 dní tak zhoršiť? Analytik Juraj Mesík za tým vidí zlyhania talianskej vlády, ktorá sa nepoučila zo situácie v Číne.

Pred 20 dňami bolo v Taliansku potvrdených 20 prípadov koronavírusu, resp. ochorenia Covid-19. To je podľa Mesíka asi toľko, koľko môže byť teraz na Slovensku, aj keď oficiálne ich je potvrdených zatiaľ len 7.

‚Len chrípka‘

Posledný februárový deň, teda 29.02., malo Taliansko už vyše tisíc nakazených ľudí a 29 obetí. „O 10 dní neskôr – dnes, 10.3. – bola epidémia už v každej provincii Talianska, počet známych prípadov prekročil 10 000, počet mŕtvych dosiahol 631 a počet ľudí v kritickom stave, čakajúcich na svoj ortieľ v JISkách alebo v chodbách pred nimi dosiahol 877,“ pokračuje analytik.  

Podľa Mesíka to svedčí o tom, že naozaj nejde len o ďalšiu chrípku. Poukazuje to tiež na pochybenia talianskej vlády, ktorá sa nepoučila z diania v Číne a „zlyhala na celej čiare“.

Ficogríniho vláda dnes ide presne v jej stopách – a jej tichým komplicom sa pomaly ale iste stáva aj rodiaca sa nová vládna zostava – myslia srdcami a sústredene civejú na svoje pupky,“ kritizuje Mesík aj slovenských politikov.

Talianska cesta ku katastrofe. Pred presne 19 dňami bolo v Taliansku známych 20 prípadov covid-19 – to je zhruba toľko,…

Gepostet von Juraj Mesik am Dienstag, 10. März 2020

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter