Europoslanci žiadajú viac investícií na výskum koronavírusu

Európsky parlament (Zdroj: SITA)

Europoslanci žiadajú viac investícií na výskum koronavírusu, výrobu testovacích súprav, masiek a dýchacích prístrojov na pôde Európskej únie (EÚ). Agentúru SITA o tom v tlačovej správ informoval tlačový redaktor Európskeho parlamentu (EP) Thomas Haahr po dnešnom rokovaní, ktoré sa uskutočnilo v Bruseli.

Poslanci prediskutovali situáciu ohľadom koronavírusu so zástupcami Európskej komisie (EK) a chorvátskym predsedníctvom, pričom zdôraznili potrebu spomalenia rozšírenia vírusu v celej Európe.

Niekoľko vedúcich politických skupín EP vyjadrilo súcit s tými, ktorí boli vírusom postihnutí, a obdiv k tomu, že zdravotnícky personál pracuje na starostlivosti o infikovaných. Mnohí tiež zdôraznili potrebu solidarity EÚ a vyčlenenia väčšieho množstva prostriedkov na výskum vírusu. Potrebné lekárske potreby, ako sú testovacie súpravy, masky a dýchacie prístroje, by sa mali vyrábať v rámci EÚ a mali by sa sprístupňovať všetkým členským štátom,“ píše sa v tlačovej správe.

Niektorí europoslanci v rozprave uviedli, že je potrebné vypracovať spoločné európske hodnotenie rizika, aby sa zabezpečilo, že rovnaké opatrenia sa budú uplatňovať vo všetkých krajinách s rovnakou úrovňou rizika. Niektorí poslanci tiež zdôraznili potrebu spoločných pravidiel pre vstup do schengenského priestoru.

Parlament v utorok 10. marca prediskutoval situáciu ohľadom koronavírusu s Európskou komisiou (EK) a chorvátskym predsedníctvom, pričom zdôraznil potrebu spomalenia rozšírenia vírusu v celej Európe. Členské štáty by sa mali zamerať na zabránenie šírenia vírusu v takej miere, aby sa s ním zdravotnícke systémy krajín dokázali vyrovnať a vplyv na hospodárstvo či spoločenský život v krajinách bol čo najviac obmedzený.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Erdogan vyzval Arménsko, aby ukončilo „okupáciu“ regiónu

Erdogan vyzval Arménsko, aby ukončilo „okupáciu“ regiónu

"Akonáhle Arménsko opustí toto územie, ktoré okupuje, región sa vráti k mieru a harmónii," uviedol Erdogan v pripravenom príhovore. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v pondelok vyzval Arménsko, aby ukončilo "okupáciu" Náhorného Karabachu. Učinil tak v nadväznosti na..