VIDEO Turecké obrnené vozidlo sa pokúsilo strhnúť plot na gréckej hranici

Záber z termálnej kamery (Zdroj: Youtube)

Obrnené vozidlo tureckej armády sa pokúsilo strhnúť plot na grécko-tureckej hranici. Na videu z tepelnej kamery je vidieť vozidlo, ktoré sa pomocou oceľového lana snaží strhnúť sekciu plotu. Grécka strana taktiež obvinila Turkov z ostreľovania ich strany hranice dymovými granátmi či slzným plynom. Turci však tieto obvinenia odmietajú.

Grécka vláda vydala v nedeľu 9. marca večer video, na ktorom sa údajne nachádza vozidlo tureckej armády snažiace sa zničiť hraničný plot. Na zázname z termálnej kamery je možné vidieť obrnené vozidlo, ktoré sa pomocou oceľového lana snaží strhnúť časť hraničného plotu, informuje český portál iDnes s odkazom na agentúru DPA a grécku televíziu Skai.

Súčasťou videa bola aj tlačová správa, ktorá podotýka, že spomínané vozidlá dostalo Turecko aj s podporou Európy. „Turecko obdržalo tieto vozidlá v máji až auguste 2019, pričom 75 % programu bolo financovaného cez európske zdroje,“ píše sa v správe.

Nová migračná vlna  

Gréci taktiež obvinili Turecko, že ich vojaci hádzali na grécku stranu hranice dymové a slzné granáty. Suleyman Soylu, turecký minister zahraničia, však tieto obvinenia odmietol.

Kríza okolo vonkajšej hranice Európskej únie vypukla potom, ako Turecko prestalo plniť dohodu z roku 2016 a otvorilo svoje hranice. V súčasnosti sa na grécko-tureckej hranici zhromažďujú tisíce migrantov, ako aj grécke a turecké bezpečnostné zložky.

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...