Polícia našla muža, ktorý chcel ublížiť Lipšicovým deťom, pred jeho bytom. Na toto si nezvyknem, vraví

Daniel Lipšic (Zdroj: SITA)

Rodina populárneho advokáta Daniela Lipšica mala vo včerajších neskorých hodinách čeliť ohrozeniu zo strany neznámeho muža, ktorého polícia spacifikovala až pred jeho bytom. Hoci sa predmetné orgány prípadom ďalej nezaoberajú, Lipšic na sociálnej sieti pripomína, že na ohrozovanie svojej rodiny si nikdy nezvykne. Pripomína tiež útoky zo strany členov Smeru, ktoré podobné činy spúšťajú, a snahy zdiskreditovať ho údajne falošnou komunikáciou s Alenou Zsuzsovou.

V úvode svojho príspevku politik píše, ako bol o hrozbe, ktorej čelila jeho rodina, upovedomený. Podľa jeho slov mu zavolala známa, že do reštaurácie, v ktorej sa práva nachádzala, vkročil muž v strednom veku. Po dvoch pohárikoch tvrdého alkoholu mal vykrikovať, že Lipšicovi „zoberie deti“ a bude ho to „bolieť“.

Po presune do zmienenej reštaurácie však muža nenašiel, no ten sa mal nachádzať rovno pred jeho bytom, ale pod kontrolou mužov zákona. Tých mal zalarmovať taxikár, ktorý muža viezol a pokračoval vyhrážkami aj v jeho aute.

Na ohrozovanie najbližších si nezvykne

„Podozrivého zobrala hliadka na obvodné oddelenie Policajného zboru, a následne ma policajti informovali, že službukonajúci prokurátor nevidí v jeho konaní trestný čin nebezpečného vyhrážania, keďže bol pod vplyvom alkoholu. Len pripomínam, že policajti ho vzali spred vchodu do nášho bytu,“ píše ďalej prominentný právnik a niekdajší politik.

Dodáva, že s rodinou prešli mnohými ťažkými obdobiami, kedy napríklad musela mať jeho manželka v pôrodnici ochranku, ale ako ďalej konštatuje, „na ohrozovanie mojich najbližších si však nezvyknem nikdy“. Názor prokurátora akceptuje a pripomína, že na svoju obranu má zbrojný preukaz.

„V tejto súvislosti som zaregistroval na moju adresu v posledných dňoch niekoľko slovných útokov zo strany predstaviteľov strany Smer, vrátane končiaceho predsedu vlády Petra Pellegriniho, ktorý ma pred pár dňami označil za súčasť ‚Kočnerovej bandy‘,“ píše ďalej Lipšic.

Nakoniec si objednali jeho vraždu

Pokračuje, že je mu zle z toho, že členovia vládnej strany Smer argumentujú podobne ako obžalovaní v prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej a to aj z toho dôvodu, že malo byť dokázané, že toľko diskutovaná komunikácia medzi ním a Alenou Zsuzsovou je „umelo vytvorená“ za účelom zdiskreditovania jeho osoby.

„A po druhé – dlhé roky som bol cieľom útokov Mariána Kočnera a jemu podobných. Vyrábali na mňa kompromitačné materiály, vypisovali na mňa finančné odmeny, sledovali mňa a moju rodinu. A nakoniec si objednali moju vraždu,“ uvádza sa ďalej v právnikovom statuse.

Nazdáva sa, že podobné správanie členov Smeru môže prameniť zo strachu z toho, čo ešte môže v prípadoch s Kočnerom vyplávať na povrch, ale vraj „úzkosť a strach ešte neodôvodňujú absurdné útoky, ktoré môžu viesť psychicky slabších jedincov k skratovému konaniu“.

„Takže – ak nechcete nechať na pokoji mňa, s tým som ochotný žiť a bojovať. Ale nechajte na pokoji moju rodinu,“ uzatvára Lipšic.

NECHAJTE NA POKOJI MOJU RODINU Včera vo večerných hodinách ma kontaktovala naša rodinná známa, ktorá bola v neďalekej…

Gepostet von Daniel Lipšic am Sonntag, 8. März 2020

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter