LGBT aktivistka Fábry: Bodaj by Slovensko zmizlo z mapy aj s jeho bohabojným národom

Hana Fabry (Zdroj: youtube.com)

Hoci sú každé voľby pre väčšinu spoločnosti malou oslavou demokracie a štátnosti, v prípade „zlého“ výsledku môžu v niektorých ľuďoch vyvolať opačné pocity. Potvrdzuje to aj známa LGBT aktivistka Hana Fábry, ktorá by bola po sobotnom úspechu niektorých konzervatívcov rada, keby naša krajina a slovenský národ zmizol z mapy.

Dúhová aktivistka sa týmto spôsobom rozpísala pod statusom publicistu Michala Havrana, v ktorom síce pochválil čiastočné volebné úspechy, ale vyjadril potrebu bojovať ďalej v kultúrno-etických otázkach.

„Nie som z tých nerealistických ‚keby‘, ale výnimočne budem. Keby som mohla vrátiť čas, odišla by som zo Slovenska hneď ako tu začal na prelome milénií vystrkovať rohy klérofašista (disident) Čarnogurský,“ píše v prvej polovici svojho komentára Fábry.

Podľa jej mienky nie je nikto povinný žiť zlý život v neustálom a márnom boji s h*vnom a zlom. „Dala by som prednosť tomu, aby Slovensko zmizlo z mapy aj s jeho bohabojným národom,“ pokračuje aktivistka s tým, že už 10 rokov podporuje každého, kto chce zo Slovenska odísť a vraj v tom bude pokračovať.

Fábry sa po tridsiatke otvorene prihlásila k homosexuálnej orientácii a bola spoluzakladateľkou Prvého lesbického združenia Museion. Pôsobila tiež ako hovorkyňa iniciatívy Inakosť, ktorá sa taktiež zameriava na homosexuálnu menšinu, v časoch, kedy spúšťala kampaň za legalizáciu registrovaných partnerstiev.

„Platí ma Soros. Občas. V prípade, že napíšem dobrý projekt a nájdem k nemu v jeho nadácii vhodný grantový program,“ napísala aktivistka v roku 2010. O 5 rokov sa tiež nechala počuť, že z ľudí zúčastnených na pochode za život je jej fyzicky zle. Bola tiež silnou odporkyňou referenda, ktoré svojho času iniciovala Aliancia za rodinu.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

2

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...