Finále Svetového pohára v Taliansku definitívne zrušili pre hrozbu koronavírusu

Petra Vlhová (Zdroj: SITA)

Finálový týždeň aktuálnej sezóny Svetového pohára zjazdových lyžiarov v talianskej Cortine d´Ampezzo (18.- 22. 3.) sa definitívne neuskutoční. Organizátori chceli pôvodne usporiadať podujatie pre hrozbu koronavírusu bez divákov, ale na piatkovej schôdzi Rady Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS) tento návrh neprešiel. Zástupcovia všetkých krajín okrem Talianska hlasovali za zrušenie pretekov.

Napriek veľkému sklamaniu musíme akceptovať toto rozhodnutie. Každý člen rady sa rozhodol na základe obmedzení, ktoré príslušné vlády uložili v súvislosti s vírusom,” vyjadril sa prezident Talianskej federácie zimných športov Flavio Roda. Pravidlá Svetového pohára zároveň bránia zmene dejiska finálového podujatia.

V Cortine sa mali uskutočniť štyri preteky v mužskej aj ženskej časti SP a naplánovaná bola aj súťaž tímov v paralelnom slalome. Na severe Talianska je však európske epicentrum nákazy COVID-19. V krajine zomrelo na následky tohto ochorenia už takmer 150 ľudí a ďalších viac ako 3000 je nakazených.

Pred záverečnými podujatiami SP sú lídrami celkového poradia Francúz Alexis Pinturault medzi mužmi a Talianka Federica Brignoneová medzi ženami. Zatiaľ čo muži absolvujú vo zvyšku sezóny preteky v rýchlostných disciplínach v nórskom Kvitfjelli a v technických disciplínach v slovinskej Kranjskej Gore, ženy čakajú už iba tri štarty v Aare. Vo švédskom stredisku sa predstavia v slalome, obrovskom slalome a paralelnom slalome.

V hre o veľký glóbus je stále aj Slovenka Petra Vlhová, ktorá stráca na líderku Brignoneovú 189 bodov. O 36 bodov pred rodáčkou z Liptovského Mikuláša je Američanka Mikaela Shiffrinová, ktorá sa vracia do súťažného diania po smrti otca Jeffa. Vlhová je zároveň prvou ženou v hodnotení slalomu a paralelného slalomu, takže má šancu minimálne na dva malé glóbusy.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...