Deti sú na to vraj pripravené. Postavu sudičky v novej Popoluške stvárni gay a bude bezpohlavná

Billy Porter (Zdroj: CBS news)

Postava víly sudičky v prerábke klasickej rozprávky Popoluška bude bezpohlavná alebo, ak chcete, rodovo neutrálna. Stvárni ju černošský homosexuálny herec, podľa ktorého sú na túto zmenu deti pripravené. Snímka príde do kín budúci rok.

Viac o prieniku rodovej ideológie do tejto klasickej rozprávky porozprával sám herec a spevák Billy Porter. O výstupoch z interview s ním informuje aj britská televízia Sky News.

„Predstavujeme túto postavu ako bezpohlavnú – prinajmenšom, aspoň takto ju hrám. A je to skutočne silné,“ povedal s tým, že mágia podľa neho nemá pohlavie.

„Myslím, že nová generácia je skutočne pripravená. Deti sú pripravené. Sú to dospelí, ktorí to spomaľujú,“ pokračoval s tým, že síce ide o klasickú rozprávku, ale adaptovanú pre mladých.

50-ročná černošská hviezda je vôbec prvým homosexuálnym hercom, ktorý získal filmovú cenu Emmy. Stalo sa tak minulý rok. Je však aj držiteľom divadelnej ceny Tony a hudobného ocenenia Grammy. Na podujatia zväčša chodí v extravagantných kostýmoch.

V novom stvárnení legendárnej Popolušky sa Porter objaví aj po boku známej popovej speváčky Camily Cabellovej, ktorá bude hrať hlavnú hrdinku. Priestor sa ušiel aj Pierceovi Brosnanovi, ktorý stvárni kráľa.

Premiéra filmu je naplánovaná na rok 2021.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter