Násilie na gréckych hraniciach graduje. Krajina povolala armádu a EÚ posiela stámilióny

(Zdroj: SITA)

Ohne, kamene a slzný plyn – aj tak vyzerá v súčasnosti grécko-turecké pohraničie po tom, ako začalo Turecko púšťať migrantov na hranice Európskej únie. Grécko na miesto dokonca povolalo armádu aj policajtov, aby zaistili bezpečnosť

Na grécko-tureckej hranici došlo k násilnostiam medzi pohraničnou strážou a migrantmi, ktorí prúdia z Turecka. Grécko bolo nútené na hranice povolať armádu, aby zvládla násilné skupinky cudzincov, ktorí sa snažia prebiť na ich územie. Len v nedeľu tak mala zastaviť prinajmenšom 10-tisíc migrantov, píše nemecký denník Deutsche Welle.

Grécka hranica, a teda aj vonkajšia hranica Európskej únie, ostáva uzavretá napriek násilným stretom s prichádzajúcimi migrantmi. Tí v okolí hraničných priechodov zakladali ohne a hádzali kamene na gréckych pohraničiarov, ktorí odpovedali použitím slzného plynu.

Zdroj: SITA

Únia posiela tučný balík

Grécky premiér Kyriakos Mitsotakis ohlásil, že ochrana hraníc bola zvýšená na maximum. Zároveň sa rozhodol pre radikálny krok – boli pozastavené všetky požiadavky na udelenie azylu pre prichádzajúcich migrantov.  

Na 212 kilometrovej hranici Grécka s Tureckom sa len v nedeľu 1. marca zatiaľ zhromaždilo približne 13-tisíc migrantov, z ktorých väčšina má pochádzať z Afganistanu.

Zdroj: SITA

Polícia a vojaci podľa svojich slov zatiaľ zabránili 9 972 nelegálnym vstupom do krajiny, malým skupinkám sa zrejme podarilo cez bariéry dostať.

Európska únia uvoľní na pomoc Grécku pri ochrane hraníc s Tureckom 700 miliónov eur. Šéfka eurokomisie Ursula von der Leyenová povedala, že zodpovednosť za situáciu na hraniciach musí prijať Únia ako celok

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...