Matovičova vláda môže chcieť umlčať médiá a mimovládky, tvrdí Arpád Soltész

Arpád Soltész (Zdroj: youtube.com)

Kontroverzný novinár a autor knihy Sviňa Arpád Soltész si myslí, že pre koalíciu PS/Spolu je dobré, že sa do parlamentu nedostala. Spolupráca s Igorom Matovičom by totiž tieto politické subjekty podľa Soltésza zničila.

„Áno, kampaň ste zmrvili, kapitálne, ale v podstate je to jedno a máte viac šťastia ako rozumu, že ste nedostali o tých pár desatín viac a zostali ste mimo parlamentu,“ odkazuje Soltész koalícii PS/Spolu. A nemyslí to ironicky.

Podľa neho totiž už Matovič počas volebnej noci vystihol to, že nepriatelia na Slovenskú sú práve liberáli. „V skutočnosti, keď povedal, že Hlina si môže za svoj pád sám, pretože uzatvoril pakt s nepriateľom, Matovič iba vyslal jasný odkaz,“ domnieva sa.

Je čas dať pokoj tým, ktorí to to tu budú mať na krku a na svedomí. Treba počkať, ako si to všetko podelia, zodpovednosť…

Gepostet von Arpad Soltesz am Montag, 2. März 2020

Všetko populisti či konzervatívci

Novinár podotýka, že ak sa pozrieme na volebné výsledky, aspoň 60 percent hlasov išlo podľa neho populistickým stranám – OľaNO, Smer-SD, Sme Rodina a ĽSNS. Tam to ale nekončí, v parlamente je ešte „hodnotovo nevyjasnené“ Za ľudí a strana SaS, ktorá podľa Soltésza ‚surfovala‘ na protirómskej, antimigračnej a euroskeptickej agende.

„Ich volič síce určite nebude väčšinovo populistický a u Kisku sa dokonca nájde aj pár liberálnych hlasov, no hoci by všetky ich liberálne hlasy padli vám, nedali by ste dokopy viac ako nejakých 10 – 12 percent, oproti celému konzervatívnemu, neliberálnemu či vyslovene antiliberálnemu zvyšku,“ hodnotí novinár.

Soltész sa dokonca obáva, že nová koalícia bude mať snahu oslabiť občiansku spoločnosť. „Rátal by som aj s pokusmi umlčať médiá a spacifikovať mimovládne organizácie, hlavne tie, ktorých úlohou je kontrolovať moc a jej zneužívanie,“ myslí si o novej vláde.

Je dobré, že PS/Spolu prehralo

Porážku progresívcov Soltész vníma vlastne ako šťastnú náhodu – ak by sa totiž dostali do NR SR a vládli s populistami, vraj by ich to zničilo. „Do konca volebného cyklu by ste boli nútení urobiť morálne, etické a hodnotové kompromisy, po ktorých by ste sa stali nevoliteľnými aj pre liberálne obludy ako som ja,“ hovorí a dodáva, že Matovič to povedal úprimne: on je nepriateľ, ako aj zvyšná väčšina poslancov.

Nie je to prvýkrát, čo Soltész adresoval členom OĽaNO či Matovičovi tvrdé slová. Vo februári tohto roka ich napríklad nazval naivnými hlupákmi, hyperambicióznymi psychopatmi či gaunermi. Soltész je známy aj svojimi výrokmi o bielej spodine či označovaním Slovákov za čvargu východnej Európy.

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Môžeme ostať pokojní. V piatok pribudol iba jeden prípad nákazy

Môžeme ostať pokojní. V piatok pribudol iba jeden prípad nákazy

Na Slovensku v piatok pribudol jeden prípad nákazy koronavírusom. Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk. Celkovo tak máme 1 521 pozitívne testovaných ľudí na ochorenie Covid-19. Laboratóriá v piatok urobili vyše 3 400 testov,..