Poslanci ĽSNS sa výrazne obmenili. Prišla kandidátka so škandálom či členovia KDŽP

Marian Kotleba (Zdroj: SITA)

Poslanci kotlebovcov v NR SR sa po voľbách značne obmenia. Pribudlo viacero nových tvárí ako aj trojica zo strany KDŽP. Do parlamentu sa taktiež vracia odsúdený Milan Mazurek, ktorý minulý rok prišiel o poslanecký mandát.

Bez zmeny ostáva v parlamente predseda ĽSNS Marian Kotleba a poslanci Martin Beluský, Rastislav Schlosár, Peter Krupa a Stanislav Mizík. Nováčikom je Andrej Medvecký, ktorý je ‚neslávne‘ známy tým, že bol v minulosti odsúdený za napadnutie občana Dominikánskej republiky a šoféroval pod vplyvom alkoholu.

Súčasne čaká na súd aj predseda strany Marian Kotleba a to pre šeky so sumou 1488. Stanislava Mizíka zase súd v roku 2019 oslobodil od obvinení zo šírenia extrémistických materiálov a z hanobenia národa či rasy.

Strata mandátu

Po novom sa do parlamentu vráti Milan Mazurek, ktorého špecializovaný trestný súd odsúdil za prečin hanobenia národa a rasy. Mazurek prišiel aj o poslanecký mandát po tom, ako verdikt potvrdil Najvyšší súd.

Okrem neho sa však v parlamente objavia aj viaceré nové tváre. Ako poslanci za ĽSNS do NR SR zasadnú napríklad súčasný hovorca a spevák Ondrej Ďurica, Miroslav Urban, Eduard Kočiš či Marek Kotleba, brat Mariana Kotlebu.

Škandál a podozrivé prepojenia

Zaujme aj Danica Mikovčáková, ktorá na Kotlebovej kandidátke mala ôsme miesto, avšak v deň volieb sa o nej prevalil sexuálny škandál, podľa ktorého Mikovčáková so svojím manželom zďaleka nedodržiavajú životný štýl, ktorý hlásajú. Ako bude reagovať strana, zatiaľ nevedno. Hovorca Ondrej Ďurica na otázku ohľadom pani Mikovčákovej napísal, že potrebuje pár dní na odpoveď.

Nových poslancov ĽSNS zakončujú Jozef Šimko, primátor Rimavskej Soboty a Magdaléna Sulanová. Z radov strany KDŽP sa do parlamentu dostali traja kandidáti – bývalý poslanec OĽaNO Štefan Kuffa, jeho syn Filip Kuffa a Tomáš Taraba. O Tarabovi a jeho prepojeniach na ľudí s kontaktami na podsvetie Denník S písal v polovici februára pred voľbami.

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Matovič sa podľa poslanca SaS vyhrážal pádom vlády

Matovič sa podľa poslanca SaS vyhrážal pádom vlády

Premiér Igor Matovič (OĽaNO) sa vyhrážal pádom vlády, ak strana Sloboda a Solidarita (SaS) nesplní to, čo napísal na Facebooku. Vo svojom profile na sociálnej sieti to uviedol poslanec Národnej rady SR za stranu SaS Peter Cmorej s..

Odoberajte náš newsletter