Benčík vyzval Mazureka na súboj zo 150. miesta. Kotlebovec ho deklasoval obrovským rozdielom

Ján Benčík (Zdroj: SITA)

Opätovné uchádzanie sa o post poslanca zo strany Milana Mazureka z posledného miesta kandidátky primälo aktivistu Jána Benčíka (Za ľudí), aby sa postavil proti kotlebovcovi z rovnakej pozície. Výsledok ale zrejme neskončil podľa jeho očakávaní.

Atraktívnym miestom na kandidátnej listine politickej strany nie je len to prvé, ale pri niektorých subjektoch naopak aj to posledné. Kandidoval z neho dokonca aj pravdepodobný budúci premiér Igor Matovič, ktorý týmto spôsobom testoval dôveru voličov.

Tí si však mohli v sobotu vyberať aj z iných pozoruhodných „stopäťdesiatok“. Hovoríme najmä o dvojici Milan Mazurek, ktorý ukončoval kandidátku ĽSNS, a o blogerovi Jánovi Benčíkovi z exprezidentovej strany Za ľudí.

Druhý menovaný, ktorý sa preslávil odhaľovaním súčasného i minulého kontroverzného správania členov kotlebovcov a ich sympatizantov, sa totiž na posledné miesto postavil práve preto, aby svojho soka vyzval na symbolický preferenčný súboj.

“Keď som sa dozvedel, že na kandidátke ĽSNS bude Milan Mazurek, odsúdený za extrémistické prejavy, 150. miesto, zobral som to ako výzvu,” povedal aktivista, ktorého Andrej Kiska predstavil ako odhaľovateľa „všetkých fašistov a extrémistov na Slovensku“, o svojich motívoch.

Hoci sa do parlamentu prebojovali obaja menovaní, meranie síl dopadlo výrazne v prospech Mazureka, ktorý aktivistu z Ružomberka porazil v pomere 10:1. Ján Benčík totiž získal 6,492 krúžkov, mladý kotlebovec až 65,921.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...