Jarjabek zo Smeru: Prehrali sme vojnu s novinármi. Nemôžeme si nechať nadávať do zločineckej organizácie

Dušan Jarjabek (Zdroj: SITA)

Smer – sociálna demokracia (SD) prehral vojnu s novinármi. Nevedel isté veci odkomunikovať a nevedel sa vzpriečiť istému tlaku, ktorý sa na neho vyvinul. V spoločnosti sa vytvorilo všeobecné nechcenie Smeru-SD, a to sa udialo po vražde novinára Jána Kuciaka. Pre agentúru SITA takto komentoval exposlanec Dušan Jarjabek výsledky dvoch volebných odhadov, ktoré namerali strane menej ako 15 percent.

Podľa Jarjabka sa Smer nevedel dlho spamätať z tlaku, ktorému čelil po vražde novinára. „Smeru-SD sa nasadila konská hlava a Smer – SD nevedel tomu čeliť. Dalo sa tomu čeliť oveľa radikálnejšie. Nemôžeme si nechať nadávať do zločineckej organizácie. Kto bude voliť zločincov? S týmto som mal obrovské problémy doma, v rodine, medzi kamarátmi,“ povedal Jarjabek.

Navrhol preto, aby sa podávali trestné oznámenia na každého, kto sa takto vyjadroval. Ak existujú podľa exposlanca zločinci, tak sú to individuálne osoby, a neplatí to všeobecne na Smer-SD a jeho 16 tisíc členov. „Voči tomu sa mal Smer tvrdo brániť,“ zdôraznil.

Exit poll agentúry Focus pre TV Markíza nameral Smeru-SD 14,9 percenta a exit poll agentúry Median pre RTVS priniesol strane výsledok 13,9 percenta.

Podľa volebných odhadov by malo zvíťaziť hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), ktoré dosiahlo podporu vyše 25 percent.

Jarjabek povedal, že až taký veľký rozdiel medzi OĽaNO a Smerom-SD nečakal. „Myslel som, že to bude tesné,“ uzavrel.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Situácia sa nemení. Celoplošné opatrenia sa zatiaľ zavádzať nebudú

Situácia sa nemení. Celoplošné opatrenia sa zatiaľ zavádzať nebudú

Celoplošné opatrenia sa zatiaľ zavádzať nebudú. Na pondelkovej tlačovej konferencii to uviedol premiér Igor Matovič. Situáciu majú regionálne úrady verejného zdravotníctva podľa neho pod kontrolou. Ak sa však epidemiologická situácia bude zhoršovať, k opatreniam by sa na Slovensku..