Nepamätám si takú nervozitu, hovorí Gašparovič

Ivan Gašparovič, bývalý prezident SR (Zdroj: Tomáš Pilz)

Svoje hlasy do urny vhodila súčasná prezidentka Slovenska Zuzana Čaputová ako aj bývalí prezidenti Rudolf Schuster a Ivan Gašparovič. Gašparovič podotkol, že ešte nevidel pred voľbami toľko nervozity medzi národom. Schuster zase hovoril o možnej zmene volebného systému.

Svoje hlasy odovzdali súčasná prezidentka Slovenska Zuzana Čaputová aj bývalé hlavy štátu Rudolf Schuster a Ivan Gašparovič, informuje agentúra TASR. Odvolili už aj predsedovia politických strán a hnutí, pričom väčšinu sprevádzali rodinní príslušníci.

Prezidentka Zuzana Čaputová víta vysokú účasť a vyzvala ľudí, aby išli k volebným urnám. „Je nesmierne dôležitý krok dať svoju názorovú pečať na to, ako sa bude Slovensko vyvíjať,“ uviedla prezidentka.

Nervozita národa aj politikov

Bývalý prezident Ivan Gašparovič považuje súčasné voľby za kľúčové, pričom podotýka, že pred žiadnymi inými si nepamätá toľko nervozity, či už medzi príslušníkmi národa alebo politikmi. Podľa jeho názoru sú súčasné volebné nálady ovplyvnené aj vraždou novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Ďalšia bývalá hlava Slovenska Rudolf Schuster zase hovoril o potrebe zmeny volebného systému. Chcel by, aby si ľudia nemuseli vyberať pri hlasovaní stranu, ale mohli krúžkovať len kandidátov.

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter