Facebook zrušil portál Kulturblog

Lívia Garčalová (Zdroj: facebook.com)

Administrátori najväčšej sociálnej siete dnes v noci zablokovali portál Kulturblog a spolu s ním aj niekoľko ďalších stránok s väzbami na ĽSNS. Rozhodnutie nemusí byť definitívne, avšak portál musí nevyhnutne pristúpiť k niektorým zmenám týkajúcim sa transparentnosti.

Facebook dnes zablokoval portál Kulturblog, ktorého najznámejšou tvárou je mladá študentka bilingválneho gymnázia Lívia Garčalová a spolu s ňou sa na jeho tvorbe podieľajú aj Ján Pastuzsek a Dávid Pavlík, asistenti poslancov kotlebovcov.

Kulturblog prevádzkoval hneď dve stránky. Prvá vznikla v októbri 2018 a mala už viac ako 16-tisíc fanúšikov. Druhá – Kulturblog.sk – vznikla až v septembri 2019 a mala o dve tisícky fanúšikov menej.

Podľa Davida Agranovicha, ktorý na Facebooku šéfuje tímu na odhaľovanie globálnych hrozieb, bola dôvodom tohto kroku skutočnosť, že mnohé tieto monitorované stránky sa tvária ako nezávislé, no pritom sú prepojené na politikov na „pravom politickom spektre“.

Horeuvedený zástupca pritom dodal, že administrátorom dali ultimátum, aby odkryli svoje pozadie. Tí však žiadosti nevyhoveli a preto Facebook pristúpil k najradikálnejšiemu riešeniu.

Kulturblog a ostatné dotknuté stránky však môžu byť za istých okolností obnovené, avšak museli by priznať, že nie sú nezávislé projekty, ale pro-ĽSNS portály.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...