Truban: O ministerstve vnútra pre Kiskovu stranu by nemala byť ani reč

Michal Truban (Zdroj: SITA)

Slovenský podnikateľ Michal Truban sa vlani na jar postavil na čelo strany Progresívne Slovensko, ktorú pomáhal v roku 2017 zakladať a krátko po prevzatí predsedníckej stoličky sa spojil so stranou Spolu Miroslava Beblavého. Líder progresívcov v rozhovore pre Nový Čas vysvetľuje okrem iného aj to, prečo by exprezident a predseda strany Za ľudí Andrej Kiska nemal byť podľa jeho názoru ministrom vnútra.

Truban v rozhovore priznáva, že v týchto parlamentných voľbách „to nemá nikto isté“ a podľa neho je vidieť, ako sa strany v posledných prieskumoch pred voľbami hýbali hore-dole s percentami.

Jedným z hlavných dôvodov straty časti hlasov pre koalíciou PS/Spolu je údajne fakt, že sa nepodarilo vytvoriť spoločnú koalíciou aj s Kiskovou stranou Za ľudí.

Exprezident totiž odmietol ísť do koalície s progresívcami a podľa Trubana to „zamávalo s ľuďmi“, keď videli, že sa nepodarilo veľké spojenie troch programovo podobných strán.

Líder PS dodáva, že progresívci majú s exprezidentovou stranou podobných voličov a trochu si ich aj rozdelili. Spoločne v troj-koalícii by však podľa Trubana fungovali „lepšie a kvalitnejšie“.

Videá s bývalou hlavou štátu netreba zľahčovať

K videám, v ktorých Andrej Kiska debatuje s popradským podnikateľom Michalom Šuligom o peniazoch pre bieleho koňa Sirockého, Truban uviedol, že druhé video, ktoré sa objavilo je podľa neho „už problematickejšie a mal by to Kiska lepšie vysvetliť“. Dodal, že video je zostrihané, vec však treba podľa neho poriadne vyšetriť a opýtať sa na ňu najmä Andreja Kisku. Truban to pre Nový Čas uviedol ešte predtým, ako sa na verejnosti objavilo tretie video, v ktorom Kiska hovorí so Šuligom.

O rezorte vnútra pre Kisku sa ani nebavme

Na otázku, či obvinenie z daňových podvodov v súvislosti s jeho firmou KTAG Andreja Kisku nediskvalifikuje z prípadného povolebného súboja o kreslo ministra vnútra aj stranu Za ľudí, Truban jasne povedal: „O tom by nemala byť ani debata, že by strana Za ľudí mala ministerstvo vnútra.“

Truban v závere rozhovoru tvrdí, že nie je jeho snom byť premiérom a je mu vraj jedno v akej funkcii po voľbách skončí, ak sa progresívcom spolu s ďalšími predstaviteľmi súčasnej opozície podarí zostaviť vládu, ktorá bude mať väčšinu v parlamente.

— TOP

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...