Kiska na novom VIDEU so Šuligom: Tým daniam ľudia nerozumejú, ale pocit, že som ukradol pozemok…

Andrej Kiska na treťom videozázname (Zdroj: Youtube)

AKTUALIZOVANÉ Anonym zverejnil už v poradí tretie kompromitujúce video s Andrejom Kiskom. Exprezident a líder strany Za ľudí sa na ňom opäť rozpráva s kontroverzným podnikateľom Michalom Šuligom a aj tento raz zrejme o prevode peňazí bielemu koňovi Júliusovi Sirockému v súvislosti s pozemkovou kauzou. Z videa je znova jasné, že Kisku si nahrával Šuliga. Kiska sa dlhodobo bráni, že ide o antikampaň Smeru, pričom aj pri tomto videu povedal, že je zostrihané.

Neznámy odosielateľ rozposlal redakciám slovenských médií už tretie video, ktoré sa týka bývalého prezidenta a predsedu strany Za ľudí Andreja Kisku. Autor zároveň v úvode videa sľubuje, že s týmito videami bude pokračovať pred voľbami, ako aj po nich.

V prvej tretine videa sa nachádzajú titulky, podobne ako v druhom videu. Nasleduje záber, v ktorom Andrej Kiska podpisuje nejaký dokument. Nasleduje vo videu strih a pokračuje to rozhovorom Kisku a Michala Šuligu.

Biely kôň

Aj v tomto videu, ako v tých predošlých, to vyzerá tak, že Kiska a Šuliga spomínajú prevod peňazí na istého bieleho koňa. Mohlo by ísť o Júliusa Sirockého, o ktorom sa Kiska a Šuliga rozprávali aj v druhom videozázname.

Dôležitá je aj veta na konci videa, kde Kiska rozpráva, ako prišiel o veľkú časť svojej politickej reputácie. „Lebo vieš, tým daniam, tomu ľudia nerozumejú. Ale ten pocit, pocit, že ja som niekomu ukradol pozemok…“ hovorí na zábere bývalý prezident.

Kiska reaguje

Podľa Andreja Kisku je aj najnovšie video zostrihané. Exprezident tvrdí, že je na záberoch presne vidieť, kto sa ho snažil do čoho namočiť, a ako to odmietol. „Áno, moja blbosť je, že som sa s tým človekom vôbec stretol a rozprával,“ uviedol

„Ak mal Smer záujem ma zdiskreditovať, ako pred prezidentskými voľbami v roku 2014, touto sériu trápnych videií sa im to znova nepodarilo“ myslí si líder strany Za ľudí.

Andrej Kiska rovnako odmietol aj pravosť ostatných videí. Prvé označil za zinscenované a druhé za zostrihané. Zároveň exprezident podal aj trestné oznámenie za krivé obvinenie na jeho osobu.

Ako to fungovalo?

Modus operandi pozemkovej mafie mal spočívať v podvodných vydržaniach, čo je právny inštitút, na základe ktorého osoba, ktorá istý čas užíva nehnuteľnosť, túto nehnuteľnosť aj skutočne získa do riadneho vlastníctva na základe notárskeho osvedčenia.

V Kiskovom prípade mal podvod prebehnúť tak, že pozemok zubára Franca vydržala spoločnosť Agras, ktorej predstaviteľ Vojtech Klimek bol šéfom štátneho majetku vo Veľkom Slavkove. Zápisnicu overoval notár Igor Čabra.

Po vydržaní Agras predal pozemok údržbárovi Júliusovi Sirockému (o ktorom sa Kiska a Šuliga zrejme rozprávajú vo videu), ktorý bol pravdepodobne len nastrčený biely kôň, a ten ho obratom o pár dní predal Kiskovi. Ako píše Denník N, všetko dohadoval Šuliga.

Kiska sa počas sporu so zubárom Francom bránil, že o týchto spôsoboch nevedel, že bol oklamaný a Šuligu v podstate predtým nepoznal.

Kúpnu zmluvu na Francov pozemok od firmy Agras však podpísal až 26. mája 1999, čo by znamenalo, že sa bol na nehnuteľnosť pozrieť najneskôr v tento mesiac. Lenže tento pozemok bol podvodným spôsobom vydržaný až 3. júna, čo by znamenalo, že si ho pozeral ešte pred jeho odcudzením.

V rovnakom období kúpil Kiska od Agrasu a Stavrey Michala Šuligu dokopy až 10 pozemkov.

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...