Turecko, Arménsko, Pakistan a Irak uzavreli pre obavy z koronavírusu hranice s Iránom

Zdravotníci zasahujúci pri šírení koronavírusu (Zdroj: SITA)

Pre obavy zo šírenia nového koronavírusu uzavreli Turecko, Arménsko, Irak a Pakistan svoje hranice s Iránom, ktorý sa potýka so stúpajúcim počtom prípadov nákazy aj úmrtí. Afganistan zase pre koronavírus zastavil leteckú aj cestnú dopravu z Iránu aj doň. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Turecký minister Fahrettin Koca uviedol, že turecko-iránska hranica bude uzavretá od nedele. Turecko tiež zastavilo lety z Iránu a uzavrelo cestné aj železničné priechody. Uzavretie hranice platí aj pre Nachičevan, autonómnu exklávu Azerbajdžanu. Cestovanie z Turecka do Iránu bude naďalej pokračovať, uviedol minister.

Turecko, ktoré zatiaľ nemá žiaden potvrdený prípad nákazy koronavírusom, v piatok zaviedlo zdravotné prehliadky osôb prichádzajúcich z Iránu. Odvtedy úrady vrátili naspäť osem ľudí, povedal Koca.

Pakistan, ktorý s Iránom zdieľa viac 900-kilometrovú hranicu, zriadil v pohraničí 100-lôžkovú stanovú nemocnicu pre prípad núdze, informuje televízia CNN.

Iránske ministerstvo zdravotníctva v nedeľu oznámilo, že na ochorenie COVID-19, ktoré vírus šíri, zomrelo v krajine už osem ľudí. Celkovo tam evidujú 43 potvrdených prípadov nákazy.

Pre stúpajúce počty prípadov v Iráne, Taliansku a Južnej Kórei vznikajú obavy, že môže nastať nové štádium globálneho šírenia vírusu. Ten má pôvod v Číne.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Pri Prahe sa zrazili dva vlaky

Pri Prahe sa zrazili dva vlaky

Tri vagóny sa vykoľajili. V Běchoviciach pri Prahe sa v piatok popoludní zrazili dva vlaky. Prechádzajúca súprava narazila..