Sme znechutení z podvodov a korupcie. Z materiálnej, aj morálnej, bude sa v nedeľu čítať v kostoloch

Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

Počas nedeľných bohoslužieb sa bude v slovenských kostoloch čítať vyhlásenie biskupov k parlamentným voľbám. Jeho plné znenie má k dispozícii denník Postoj. Duchovní apelujú na ľudí, aby voliť šli a pripomínajú, že sú znechutení z korupcie a podvodov. Ide o kratšie vyjadrenie a nie štandardný pastiersky list, ktorý nahrádza homíliu.

„Pred parlamentnými voľbami sa mnohí pýtajú, koho voliť. Niektorí pochybujú, či má vôbec význam ísť voliť. Aj keď Cirkev do kampane nevstupuje, k účasti na voľbách jednoznačne povzbudzuje,“ píše sa v úvode biskupského vyhlásenia.

Ďalej pripomínajú, že hoci nedávajú odporúčania ku konkrétnym stranám, prosia všetkých veriacich, aby si preštudovali politické programy jednotlivých subjektov a ich ciele konfrontovali s hodnotami evanjelia.

„Nenechajme sa strhnúť heslami, ktoré hrajú na emócie. Odolajme sloganom, ktoré vyvolávajú pocity ohrozenia. Zachovajme si pokoj a zdravý rozum. Na tých, ktorí podnecujú nepriateľstvo, si dajme pozor,“ uvádza sa

Korupcia aj nové ideológie

Podľa mienky biskupov sú rýchle a radikálne riešenia príťažlivé, no reálny život je vraj zložitejší a do cieľa nevedú skratky, ale vytrvalosť. „Ak chceme lepšie Slovensko, potrebujeme konštruktívne prístupy, ktoré majú skutočnú perspektívu,“ pripomínajú duchovní.

„Sme znechutení z podvodov a korupcie. Z materiálnej, aj morálnej. Nestrácajme však nádej! Je vážnym zlom podvádzať, keď ide o majetok. Nemenej vážnym, keď ide o človeka, muža a ženu stvorených na Boží obraz. Neustúpme preto nepoctivosti ani novým ideológiám,“ apelujú.

K záveru sa nechávajú počuť, že treba mať na zreteli Ježiša Krista a jeho pravdu, ktorú neradno opustiť. Rozhodnutie urobené so zreteľom na evanjelium kresťanom podľa biskupov svedomie nikdy nebude vyčítať.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...