Smeráci vykopali Kuciakovi hrob. Ty si ma neber do huby dievča, zaznelo v spore Blahu a Nicholsonovej

Lucia Ďuriš Nicholsonová (Zdroj: SITA)

Debaty o zodpovednosti za vraždu Jána Kuciaka a jeho snúbenice na najvyššej politickej úrovni neutíchajú ani dnes, pri pietnej spomienke k druhému výročiu úmrtia. Lucia Nicholsonová z SaS totiž na Námestí Slobody skonštatovala, že Smer dvom zavraždeným vykopal hroby. Ľuboš Blaha jej kontroval, aby si ho nebrala do huby a pripomenul jej konexie medzi jej stranou a obžalovaným podnikateľom.

„Ak nám dnes ľudia ako Ľuboš Blaha a podobní, odkazujú, že tancujeme na hroboch Jána a Martiny, chcem im odkázať, že to oni Smeráci, tie hroby vykopali,“ povedala doslovne liberálka z pódia pre rečníkov.

Toto závažné obvinenie dalo do pozoru najsledovanejšieho vládneho politika na sociálnych sieťach a ten sa nechal v úvode svojej odpovede počuť, že Ján Kuciak by z nej „zvracal“ a vraj majú dať nebohému novinárovi „pokoj.“

„Vraždu si objednal Kočner, ktorý chodil s Nicholsonovej šéfom na raňajky. Ten Kočner, s ktorým ona sama podľa jeho vlastných slov vysedávala na lavičke. Ten Kočner, ktorý mal podľa svedectva Natálie Blahovej celú stranu SaS pod kontrolou,“ píše ďalej Blaha.

Potom konštatuje, že hrob Jánovi Kuciakovi vykopali práve liberáli, no ešte viac ho trápi, že kopú aj do hrobov skutočných hrdinov, ktorí Slovensko oslobodili v druhej svetovej vojne.

Toto Blahove premostenie súvisí s tým, že dnes sa bol podľa svojich slov pokloniť padlým príslušníkov Červenej armády na Slavíne. „Prejav radšej úctu k našim osloboditeľom, Miss Maturita. A prestaň šíriť zlo,“ píše.

„Mňa si však do huby neber, dievča. Ja som s Kočnerom na lavičke nevysedával. Ani som jeho vraždu nezneužíval so žiadnymi nenávistnými kampaňami, akou je All For Jan,“ vraví opäť k téme Jána a Martiny a myslí si, že liberáli sa snažia priživiť na vražde, ktorá najviac pomohla práve im.

Nicholsonová na zhromaždení k 2. výročiu vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, hovorí, že „ak nám dnes ľudia ako…

Gepostet von Ľuboš Blaha am Freitag, 21. Februar 2020

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...