Návštevnosť Slovenska v roku 2019 dosiahla nový rekord

Tatry (Zdroj: Pixabay.com)

V roku 2019 si na Slovensko našlo cestu opäť viac turistov. Potvrdzujú to najnovšie štatistiky návštevnosti. Podľa nich na Slovensko zavítalo celkom 6 432 934 ľudí. Oproti roku 2018 ide o 15-percentný nárast. Aj tieto čísla potvrdzujú, že cestovný ruch na Slovensku zažíva svoje najlepšie časy. Narastá pritom počet domácich aj zahraničných turistov.

Najnovšie štatistiky nám ukazujú, že sa nám darí nielen pokoriť 5-miliónovú hranicu hostí, dokonca sme ju už výrazne zvýšili o milión v porovnaní s minulým rokom. Aj to je výsledok, že sa intenzívne venujeme propagácii našej krajiny a snažíme sa pravidelne navyšovať aj finančné prostriedky, aby sme turistom ponúkli lepšie služby a zároveň držali krok s konkurenciou,” konštatoval minister dopravy a výstavby Arpád Érsek.

Počet zahraničných turistov narástol v porovnaní s predchádzajúcim rokom o 9,7% na celkových 2 475 094. Výraznejší rast je viditeľný u domácich návštevníkov ubytovacích zariadení. V roku 2019 ich počet predstavuje takmer 4 milióny (3 957 840), čo je zvýšenie o 18,5% oproti predchádzajúcemu obdobiu. V roku 2019 rástli aj prenocovania v našich ubytovacích zariadeniach a celkový počet stúpol o 14,1% na 17 703 695. Priemerný počet prenocovaní zostal na minuloročnej úrovni, to znamená, že turisti sa na Slovensku zdržali v priemere 2,8 noci.

Slovensko ako turistickú destináciu tradične vyhľadávajú najmä turisti z okolitých krajín. Počet návštevníkov z Českej republiky stúpol o 10,8%, Poliakov bolo o 6,2% viac ako minulý rok, počet nemeckých turistov vzrástol o 2,3% a u Maďarov bol zaznamenaný výrazný nárast počtu návštevníkov o 11,2%. Najzreteľnejší je vzostup počtu ukrajinských turistov, ich počet narástol o 33,4%.

Ministerstvo dopravy už dnes intenzívne pracuje na Stratégii rozvoja udržateľného CR do roku 2030. Cieľom je nielen turistov na Slovensko prilákať, ale ich aj udržať v regiónoch a mestách.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...