Ficov rozhovor s Vadalom mal byť podľa Talianov priateľského charakteru

Robert Fico (Zdroj: SITA)

Investigatívni novinári z Talianska sa pre portál Aktuality vyjadrili, že rozhovor Roberta Fica a mafiána Antonina Vadalu mal mať priateľský charakter. V rozhovore tiež spomínajú prepojenia Vadalu so Slovenskom ako aj spojnicu Vadalu a Fica, Máriu Troškovú.

Dva roky po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej sa pre portál Aktuality vyjadrili talianski investigatívni novinári. Tí rozprávali aj o telefonáte Roberta Fica s Antoninom Vadalom, odsúdeným mafiánom.

Hneď v úvode podotýkajú, že Fico s Vadalom nemajú sami nič spoločné, spája ich však osoba Márie Troškovej. Tá bola obchodným partnerom Vadalu a tiež Ficovou asistentkou, pričom v tom čase talianska polícia zaznamenala mnoho telefonátov Vadalu a Troškovej.

Priateľský rozhovor

Zároveň však mal s Vadalom telefonovať aj sám Fico. Talianska prokuratúra síce nemôže zatiaľ telefonát komentovať, ale podľa talianskych investigatívcov malo ísť o priateľský rozhovor. Ten sa udial v čase, kedy talianska polícia monitorovala Vadalu kvôli obchodovaniu s drogami.

Je tiež možné, že Trošková pracovala súčasne pre úrad vlády a aj pre Vadalu, čo by predstavovalo bezpečnostné riziko už len v prípade, keby bol Vadala vplyvný slovenský podnikateľ. Ale on bol nielen podnikateľ, ale aj obchodník s drogami naviazaný na mafiu. Bol odsúdený na 9 rokov a 4 mesiace vo väzení za obchodovanie s drogami, no odvolal sa.  

Podľa médií mal tiež Vadala tvrdiť, že má blízko k colníkom a tajným službám na Slovensku. Tieto kontakty mal využívať na zakrytie obchodovania kokaínom svojimi vývoznými a dovoznými spoločnosťami.

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...