Otázka o sexuálnej orientácii na Pellegriniho? Rozhodnutie vydavateľa bolo správne, píše Palko

Vladimír Palko (Zdroj: youtube.com)

Bývalý minister vnútra Vladimár Palko v komentári k nedávnemu odchodu šéfredaktorky týždenníka Plus 7 Dní píše, že vydavateľ konal správne. Otázka na Pellegriniho sexuálnu orientáciu nebola podľa Palka v poriadku.

V utorok podala šéfredaktorka týždenníka Plus 7 dní Katarína Šelestiaková výpoveď. Dôvodom mal byť fakt, že vydavateľ nechcel zverejniť rozhovor s premiérom Petrom Pellegrinim, kde sa ho redaktor pýta na jeho sexuálnu orientáciu. Rozhovor nakoniec vyšiel, avšak táto otázka v ňom nebola.

K tomuto prípadu sa na sociálnej sieti Facebook vyjadril aj bývalý minister vnútra Vladimír Palko. Ten vo svojom príspevku polemizuje, či by mal premiér skutočne zvládnuť otázky ohľadom jeho orientácie, pretože slovami šéfredaktorky „bojuje proti LGBT a do omieľania otvára marginálne hodnotové otázky“.

Nebol tu dôvod na takú otázku

Podľa Palka sa Šelestiaková mýli a považuje vyhodenie otázky vydavateľom za správne. „Dotýkať sa bezdôvodne intímnej sexuálnej sféry cudzieho konkrétneho človeka je neprípustné, i keď je to politik,“ mieni Palko.

Dodáva, že si však vie predstaviť situáciu, kedy by mohol byť dôvod na podobnú otázku. V tomto prípade však taký dôvod nebol a vadí mu, že súčasná liberálna kultúra šíri predstavu o sexe ako o nejakej rekreačnej aktivite.

Pripomína tiež, že ak by sa prijal svetonázor Šelestiakovej ako pravidlo, tak sa ženy môžu stať veľmi ľahko obeťami obťažovania. „Lebo keď sa možno len tak pýtať iných konkrétnych ľudí na sexuálnu orientáciu, na čo všetko sa potom môžu pýtať muži neznámych žien? Ako je to ďaleko od sexuálneho obťažovania?“ argumentuje bývalý minister.

Automatická podpora LGBT je hlúposť

Dodáva tiež, že bývalá šéfredaktorka zrejme nevedomky šíri aj niektoré nepravdivé tézy od LGBT agendy. Považuje napríklad za mylné, že všetky osoby priťahované rovnakým pohlavím musia nutne a povinne podporovať požiadavky a agendy LGBT.

Šelestiakovej v príspevku však aj ďakuje. Pani Šelestiakovej treba byť vďačný za to, ako demaskovala tuposť hesiel o tom, ako konzervatívci nazerajú iným do spální. Nuž, robil to jej pomerne liberálny týždenník,“ podotýka Palko.

Svoj komentár zakončuje bývalý minister vyvrátením predstavy, že strana Smer bojuje proti LGBT agende a organizáciám. Poukazuje na to, že takéto tvrdenie je značne prehnané, pretože „Smer bol v tomto vždy obojaký a hral to na obe strany.“

Šéfredaktorka týždenníka Plus 7 dní Katarína Šelestiaková opúšťa svoju funkciu. Dôvodom bola skutočnosť, že na zásah…

Gepostet von Vladimír Palko am Donnerstag, 20. Februar 2020

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...