Matovič je v kurze. Stávkové kancelárie mu veria, niektoré viac ako Smeru

Igor Matovič pred nedávnou diskusiou TV JOJ (Zdroj: SITA)

Hoci sa s Igorom Matovičom pred niekoľkými týždňami nedalo počítať ako so zostavovateľom vlády ani len vo sne, dnes môže triumfovať nielen podľa prieskumných agentúr, ale aj stávkových kancelárií. Tie kurz na jeho víťazstvo zo závratných čísel zrazili až tak, že sa vyrovnal tomu smeráckemu. Jedna spoločnosť verí OĽaNO dokonca viac ako strane Roberta Fica.

Klasických ukazovateľov raketového nástupu Igora Matoviča v posledných týždňoch kampane je hneď niekoľko. Jeden z tých menej tradičných, no o to vypuklejších, je pohyb kurzov v stávkových kanceláriách na jeho víťazstvo vo voľbách.

Kým ešte na začiatku januára bol jeho prípadný triumf vecou z ríše fantázie, dnes mu naše najväčšie stávkové kancelárie Niké, Tipsport a Fortuna dávajú zhruba rovnakú šancu na víťazstvo ako prieskumovému favoritovi Smeru.

Analytici spoločnosti Niké určovali ešte siedmeho januára, kedy pre vás dáta Denník S sumarizoval, pre OĽaNO kurz až 25. Viac vtedy verili ĽSNS, strane Za ľudí či PS/Spolu. Prvý Smer mal kurz 1,23. Dnes, po približne šiestich týždňoch, je situácia taká, že matovičovci zaostávajú za stranou Roberta Fica iba o jednu stotinu (1,85 ku 1,86)

V prípade kancelárie Tipsport bol rozdiel ešte o niečo priepastnejší a kurz na Matovičovu výhru predstavoval rovných 28 (a opäť ho predbehla aj trojka ĽSNS, Za ľudí, progresívci) pri Smere svietilo číslo 1,17. Dnes je opäť situácia diametrálne odlišná a v prípade Smeru by sa váš vklad násobil číslom 1,84 a pri OĽaNO číslom 1,86.

Azda najväčšie prekvapenie vás ale čaká pri pohľade na tabuľku Fortuny. V nej dnes totiž Matovič dokonca vedie a jeho kurz predstavuje iba 1,7, pričom v súvislosti so Smerom hovoríme „až“ o 1,82. Zároveň ale ide o kanceláriu, ktorá hnutiu OĽaNO najviac dôverovala aj v minulosti, kedy stanovila Matovičov kurz na úrovni 21 a kurz Smeru predstavoval 1,22.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...