Kedy prerazíme to dno? Saskárka Cigániková v parlamente ukázala prostredník

Jana Cigáňiková v parlamente ukazuje koaličným politikom prostredník (Zdroj: NRSR)

Napriek protestom poslancov PS/Spolu sa dnes podarilo otvoriť mimoriadnu schôdzu NR SR o návrhoch zákonov k sociálnym opatreniam, diaľničným známkam a k Istanbulskému dohovoru. Diskusiu k schôdzi od začiatku sprevádzali vybičované emócie. Azda najviac sa v tomto smere prejavila poslankyňa SaS Jana Cigániková, ktorá Andrejovi Dankovi ukázala prostredný prst.

Strany Smer a SNS pri sociálnych opatreniach argumentujú, že s novou vládou sa ich už nepodarí presadiť. Veľká časť opozície však tvrdí, že ide o volebnú korupciu, ktorá zaťaží štátny rozpočet.

V podobnom duchu sa vyjadrila aj poslankyňa SaS Jana Cigániková.

„To sú vaše výsledky práce. Ak by vás nebolo, tak dôchodcovia by mohli okamžite dostať 4685 eur. Vy sa naozaj pýtate, prečo to čítame? Lebo vy 9 dní pred voľbami bez toho, aby ste s tým rátali v štátnom rozpočte idete zaťať sekeru, ktorú ani len neplatíte z týchto peňazí, ktoré ste nakradli,“ hovorila v pléne poslankyňa sulíkovcov.

„Zavesíte to našim deťom na krk. Ďalšia miliarda, ktorú rozkrádate. Ďalšiu, ktorú kradnete, nič iné neviete. Hanba vám!“ Povedala poslankyňa a ukázala predsedovi NR SR Andrejovi Dankovi (SNS) a poslancovi Smeru Jurajovi Blanárovi prostredný prst.

„To nemyslíte vážne. Tak je to na zázname kamery,“ reagoval Danko s tým, že by bol rád, keby podobné gestá v parlamente neboli.

Prostredník Jany Cigánikovej v parlamente (Zdroj: NR SR)

Gesto Cigánikovej prichádza po niekoľkých dňoch vypätej atmosféry v NR SR. Poslanci PS/Spolu, vrátane Miroslava Beblavého, Martina Poliačika či Jozefa Mihála, na protest blokovali rečnícky pult, pričom v parlamente aj prespali v pyžamách. Predseda NR SR Andrej Danko na margo protestu uviedol, že podobne sa správajú len zvieratá. Protest sa podarilo ukončiť aj prinesením náhradných rečníckych pultov.

— STE

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...