Blokáda parlamentu skončila. Vojnu o pulty progresívci nevyhrali

(Zdroj: SITA)

Poslanci z koalície Progresívne Slovensko/Spolu – občianska demokracia (PS/Spolu) opustili hlavný rečnícky pult a rokovaciu sálu. Urobili tak po príchode predsedu vlády Petra Pellegriniho (Smer-SD), ktorý svoj príhovor začal pri jednom z náhradných rečníckych pultov. Tých malo byť dokopy pripravených až deväť.

Blokácia ukázala, že je parlament na tieto situácie pripravený a má deväť rečníckych pultov, nechal sa počuť predseda NR SR Andrej Danko.

Poslanci teda začali na schôdzi v skrátenom legislatívnom konaní rokovať o troch vládnych návrhoch zákonov. Dva sú iniciatívou Smeru – sociálnej demokracie (Smeru-SD). Ide o trináste dôchodky pre penzistov a zvýšenie rodinných prídavkov o sto percent.

Slovenská národná strana (SNS) zasa chce zrušiť diaľničné známky pre autá do 3,5 tony. Členovia zákonodarného orgánu budú taktiež rozhodovať o Istanbulskom dohovore, pričom budú hlasovať o vyjadrení súhlasu s uvedeným dohovorom.

Šestica poslancov z koalície PS/Spolu od utorka 18. februára na protest proti otvoreniu schôdze blokovala rečnícky pult v rokovacej sále Národnej rady SR. Pred malou chvíľou však svoju akciu ukončili, k čomu zrejme prispeli aj pribudnuté rečnícke pulty.

Za program schôdze v utorok 18. februára hlasovali poslanci strany Smer-SD, SNS, Kotlebovcov – Ľudovej strany Naše Slovensko, Eduard Adamčík z klubu Most-Híd či nezaradení poslanci okolo Ľubomíra Galka, ktorí pred časom odišli zo strany Sloboda a Solidarita a vstúpili do Demokratickej strany.

Za program schôdze taktiež zahlasovali nezaradení poslanci Peter Marček, Martina Šimkovičová, Rastislav Holúbek, Jana Nehézová, Milan Špánik a Juraj Kolesár.

— SITA/TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...