Galko: Hanba Kiskovi

Ľubomír Galko (Zdroj: Facebook)

Nechcel by som byť s týmto človekom na jednej kandidátke, napísal na sociálnej sieti člen Demokratickej strany Ľubomír Galko. Reagoval tak na nedávne video, na ktorom sa predseda strany Za ľudí Andrej Kiska s kontroverzným podnikateľom Michalom Šuligom rozpráva o pozemkoch aj politike. Zároveň z videa vyplýva, že riešia prevod peňazí bielemu koňovi Júliusovi Sirockému.

V stredu anonym zverejnil video, v ktorom vystupuje exprezident Andrej Kiska a kontroverzný podnikateľ so stykmi v podsvetí Michal Šuliga. Práve Šuliga sa mal podieľať na nelegálnych prevodoch pozemkov v Poprade, pričom záznam vrhá podozrenie aj na predsedu strany Za ľudí.

K tejto téme sa vyjadrila aj popredná tvár Demokratickej strany a bývalý minister Ľubomír Galko. Na sociálnej sieti sa vo svojom príspevku tvrdo pustil do bývalej hlavy štátu.

HANBA ANDREJOVI KISKOVI! Včera ma zmoralizoval za moje hlasovanie pri otvorení schôdze NR SR. Musím povedať, že pán…

Gepostet von Ľubomír Galko am Mittwoch, 19. Februar 2020

Kiska nemá čo o mne moralizovať

„Hanba Andrejovi Kiskovi! Včera ma zmoralizovali za moje hlasovanie pri otvorení schôdze NR SR. Musím povedať, že pán Kiska je posledný človek, čo môže mňa moralizovať,“ napísal Galko a podotkol, že on na rozdiel od Kisku žiadny pozemok podozrivým spôsobom nezískal.

Exminister obrany tvrdí, že sa na rozdiel od predsedu Za ľudí nestretával a neobchodoval s nejakým gaunerom, „voči ktorému bolo vedených 20 trestných konaní“, ani s bielym koňom, pod ktorým myslí Júliusa Sirockého.

„Pán Kiska včera napísal, že ako dobre, že nám “neumožnil” byť na ich kandidátke. Súhlasím. Je to dobré – nechcel by som byť s takýmto človekom na tej istej kandidátke,“ zakončuje svoju kritiku člen Demokratickej strany.

Ľubomír Galko a ostatní členovia Demokratickej strany sa dostali tento týždeň do ostrého konfliktu so zvyškom opozície po tom, ako svojimi hlasmi pomohli otvoriť mimoriadnu schôdzu, o ktorú sa snažili vládne strany Smer a SNS. Na schôdzi sa má hlasovať o sociálnych opatreniach, zrušení diaľničných známok či o odmietnutí Istanbulského dohovoru.

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...