Toto je už niečo iné. Kiska Šuligove reči na videu nevyvracia, situácia začína dávať zmysel, hovorí analytik Žitný

Milan Žitný (Zdroj: reprofoto youtube.com)

AKTUALIZÁCIA Bezpečnostný analytik Milan Žitný si myslí, že v poradí už druhé video o exprezidentovi Andrejovi Kiskovi podáva minimálne nepriame dôkazy o tom, že exprezident je v kauze pozemkov skutočne zapletený. Podotýka, že Kiska na videu nevyvracia Šuligove reči o bielom koňovi Júliusovi Sirockom, čo nie je prirodzená rekcia niekoho, kto o týchto veciach nevie.

„Toto je už niečo iné,“ hovorí Žitný o najnovšie zverejnenom videu, na ktorom sa o pozemkoch a politike rozprávajú Andrej Kiska a kontroverzný podnikateľ Michal Šuliga. Na nahrávke je už prítomný aj sám Kiska a analytik pritom podotýka, že obe videá sa obsahovo prekrývajú.

Obsahovo sa prekrývajú

„Obsahovo sa vlastne kryje s tým prvým videom, kde sa hovorí o transakcii s dvomi tisícmi tomu bielemu koňovi Sirockému. Toto video je staršieho dáta, ako sme videli, podľa záznamu má byť z minulého roka, kde sa Šuliga zrejme poisťoval pre budúcnosť, keď si urobil takúto nahrávku,“ uviedol Žitný.

Podľa Žitného je jasné, že zverejnenie tohto videa súvisí s predvolebnou kampaňou, pričom niekomu záleží na tom, aby Kiskovým voličom „sňal klapky z očí a aby videli, koho majú pred sebou“. Čo sa týka samotnej dôkazovej hodnoty druhého videozáznamu, dôležité sú podľa Žitného Kiskove reakcie na videu.

Kiska mu to nevyvracia

„Či sú kradnuté, alebo neukradnuté, keď osvedčené, tak ukradnuté. Koľkí majú v Tatrách také pozemky, oveľa väčšie. Keby si nebol prezident, každý na to s*re, tak si vezmi, je tak?“  hovorí Šuliga.

Neskôr vraví: „Ja akurát chcem, že potom jak Julovi tých 2000 posunieš? Zavoláš? Niekto donesie?“  Po tomto mu exprezident Kiska odpovedá tak, že „nejak domyslite, však to je malá suma, to vymyslíme,” odpovedá mu Kiska

„Ale to je práve to, že Kiska mu to nevyvracia. „O čom hovoríš, akých 2-tisíc? Čo Sirocký, toho som videl raz v živote…“ to by boli prirodzené reakcie. Ale tie jeho potvrdzujú, že ten obsah, to, čo hovorí Šuliga, nemá voči tomu námietky. Je to taký nepriamy dôkaz, že sa v tom vezie,“ zdôrazňuje Žitný

Situácia dáva zmysel

Zároveň podotýka, že keď sa spoja obidve videá, tak sa začína maľovať celkom jasný obraz celej situácie.  „Išlo o presun peňazí, tých dvoch tisíc, smerom k tomu Sirockému, aby to on vložil na účet pána Kisku. Akože vyplatil tú škodu,“ číta situáciu Žitný.

Ako upozorňuje analytik, to má zrejme slúžiť na to, aby mal bývalý prezident dôkaz, že si to nechal daným človekom vysporiadať. Že sa cítil ublížený a žiadal nápravu. „O tomto je podľa mňa celá tá hra a Šuliga ho usvedčuje, že nie, túto hru už nebudeš hrať, pretože si nás podviedol všetkých, o tom hovoria na tom prvom videu,“ dodáva analytik.

Žitný pri prvom videu o Kiskovi upozorňoval na to, že môže byť zinscenované. Avšak v prvom rade je podľa neho dôležitý obsah, ktorý treba analyzovať. „A ten obsah je logický a má svoje racionálne argumenty a fakty. A tie stačí preveriť. Ako prebiehala tá transakcia, cez bieleho koňa, cez firmu, v akom rýchlom časovom slede,“ tvrdí analytik.

Kiska sa po zverejnení prvého videa, na ktorom sa rozprávali Michal Šuliga a Milan Reichel, bránil aj tým, že ide o nedôveryhodné osoby. Najnovšie video však ukazuje, že s takouto osobou sa Kiska stretol relatívne nedávno. „A preberal s ním veľmi intímne veci zo svojho biznisu,“ uzatvára analytik.

Kiska: Je to zostrihané

Andrej Kiska na tlačovej konferencii uviedol, že video jeho rozhovoru s Michalom Šuligom je zostrihané.

„Fico ma neznáša, nenávidí a spraví všetko preto, aby ma poškodil,“ povedal Kiska s tým, že za celou antikampaňou stojí podľa neho poslanec zo strany Smer. Predseda strany Za ľudí vraj poskytne súčinnosť, keď ho polícia vyzve. Trestné oznámenie už podal.

— Peter Števkov, JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...