Spravili sme to pre ľudí. Koalícii, opozícii a novinárom sme rozbili hru, píše Blahová

Natália Blahová počas brífingu k mimoriadnej schôdzi (Zdroj: SITA)

Natália Blahová z Demokratickej strany po včerajšej podpore otvorenia mimoriadnej schôdze zo strany galkovcov na sociálnej sieti vysvetlila, prečo konali tak, ako konali. Pýta sa ľudí, čo vlastne chcú od poslancov, ak nie riešenie problémov občanov, medzi ktoré patria aj nízke dôchodky alebo prídavky na deti. Pripomína, že koalícia aj opozícia chcela iba hrať divadlo, čo im oni prekazili a teraz sa budú musieť skutočne baviť o problémoch ľudí.

Jedna z popredných tvárí Demokratickej strany Natália Blahová na sociálnej sieti Facebook reagovala na nevôľu, ktorú vyvolala podpora 58. mimoriadnej schôdze poslancami DS. Vo viacerých príspevkoch zdôvodňuje svoje rozhodnutie ako aj konanie ostatných členov strany.

ČO VLASTNE CHCETE OD POSLANCA?Zaujímavé, aké reakcie vzbudzuje to, keď poslanec normálne a slušne príde do práce a chce…

Gepostet von Natália Blahová am Dienstag, 18. Februar 2020

Zaujímavé, aké reakcie vzbudzuje to, keď poslanec normálne a slušne príde do práce a chce rokovať o návrhoch týkajúcich sa dvoch miliónov ľudí,“ podotýka v úvode prvého príspevku Blahová. Zároveň sa pýta, aké reakcie naopak vzbudzujú poslanci robiaci hlúposti.

Podotýka, že menšiu odozvu vyvolávajú aj poslanci, ktorí roky okrádajú ľudí a pripomína, že proti takýmto zlodejom oni bojujú celý život. „Aj dnes sme tu boli pre ľudí,“ zdôrazňuje.  

Chceli predvolebné divadlo

„Rozbili sme vám hru, koaličníci, opozičníci, novinári? Ale my žiadne hry nehráme,“ píše poslankyňa DS v ďalšom príspevku. Pripomína, že oni sú tu pre občanov a nie pre spomenuté skupiny ľudí. Túto myšlienku spomína aj v treťom príspevku.

Rozbili sme vám hru, koaličníci, opozičníci, novinári? Ale my žiadne hry nehráme.My sme tu pre ľudí. Nie pre vás.

Gepostet von Natália Blahová am Dienstag, 18. Februar 2020

„Koalícia s opozíciou chceli predvolebné teátro,“ píše Blahová v úvode, pričom zdôrazňuje, že oni sa na ich „špinavú hru na zachraňovanie ľudí“ nehrajú. Otvorením schôdze vraj odhalili hru opozície a koalície a teraz sa budú musieť rozprávať o skutočných problémoch.

Prečo sú mnohí dôchodci žobráci, prečo rodiny s deťmi žijú na pokraji biedy, o tomto sa teraz bude musieť v parlamente debatovať, mieni demokratka. „To sme chceli a to sme dosiahli,“ zakončuje.

KOALÍCIA S OPOZÍCIOU CHCELI PREDVOLEBNÉ TEÁTROAle len pol dňa. A bez konzekvencií. My sme im na to neskočili. My s nimi…

Gepostet von Natália Blahová am Dienstag, 18. Februar 2020

Odíďte z kandidátky

Skupina členov Demokratickej strany združených okolo Ľubomíra Galka včera pomohla pri otvorení mimoriadnej schôdze, čím vyvolala vnútrostranícky konflikt. Predsa Demokratickej strany Michal Kravčík ich správanie označil za volebnú korupciu a vyzval ich, aby odišli z kandidátky.

Galkovci následne vysvetlili, že s Kravčíkom telefonovali a svoje postoje si obhája na straníckom stretnutí. Kritiku si však vyslúžili aj zo strany ostatných opozičných subjektov, napríklad od predsedu hnutia OĽaNO Igora Matoviča, alebo od predsedu ich bývalej strany SaS Richarda Sulíka.

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...