FOTO Nová politická kultúra? Poliačik si ľahol v parlamente, progresívci v ňom chcú nocovať

Martin Poliačik (Zdroj: SITA)

Vtip, protest, neúcta? Rôzne podobné názory sa objavujú pod fotkou poslanca NR SR Martina Poliačika, ktorý spolu s ďalšími členmi koalície PS/Spolu plánuje prespať v parlamente, aby mohol blokovať zajtrajšiu mimoriadnu schôdzu. V skrátenom legislatívnom konaní sa majú preberať návrhy od koaličných strán ohľadom trinástych dôchodkov a zvýšenia príspevkov na deti. Rokovať sa má aj o Istanbulskom dohovore.

Okolo mimoriadnej schôdze parlamentu pokračujú vášne. Po dnešnom blokovaní schôdze zo strany poslancov PS/Spolu ju predseda parlamentu Andrej Danko odložil na stredu. Progresívci sa preto rozhodli, že v Národnej rade prenocujú, aby ju mohli paralyzovať aj zajtra.

Vzniknutú situáciu korunuje poslanec Martin Poliačik, ktorý sa na sociálnu sieť Instagram vyfotil, ako leží v sále NR SR. Fotku komentuje nasledovne: „Do rána ešte kopec času. My sme pripravení. Horalka musela byť.“

Poliačikova fotografia sa však nestretla so všeobecným pochopením. Jeden užívateľ toto počínanie označil za „mierne dehonestujúce“ voči verejnej inštitúcii. Druhý zase vec komentoval so slovami, že niečo takéto nepatrí do parlamentu vyspelého štátu.

Dehonestácia

„Nezdá sa vám to trápne, fotiť si ponožky a ležanie pod lavicou vo vašej práci? Ja myslím, že je to vtip na úrovni materskej škôlky,“ dodáva. Poliačik mu kontruje a hovorí, že skutočne to nie je vtipné. Podotýka, že v tejto schôdzi ide potenciálne o dieru vo výške 800 miliónov eur do verejných financií.

Poslanec PS/Spolu dodáva, že budovu Národnej rady zďaleka nezneuctí vyzutím si topánok tak, ako jej zneužitím na volebnú korupciu „pár dní pred voľbami“.

Iní diskutéri zase poslancovi a jeho spoločníkom fandia. „Veľa síl,“ a „Držte palce,“ znejú niektoré z podporných komentárov.

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...