VIDEO „Úplný kráľ“ Slota po rokoch prehovoril do politiky a podporil Harabina

Ján Slota (Zdroj: facebook.com)

Po opätovnom ozvaní sa Vladimíra Mečiara je slovenská verejnosť svedkom ďalšieho zaujímavého comebacku. Ústrednú postavu v ňom hrá expredseda SNS Ján Slota, ktorého meno nedávno rezonovalo v súvislosti s uniknutým videom, na ktorom sa exminister Ján Počiatek a bývalý prokurátor Dobroslav Trnka rozprávajú o kauze predaja emisných kvót. Slota sa pritom dnes rozhodol vystúpiť z tieňa a po rokoch vo voľbách podporiť konkrétny politický subjekt. Je ním strana Vlasť Štefana Harabina.

Slota sa v úvode svojho príhovoru, ktorý na najznámejšej sociálnej sieti publikoval jeho syn Pavol, ohradil voči súčasnému smerovaniu SNS. Vraj ju vedú ľudia, ktorých počas svojho pôsobenia nepoznal a ktorí vraj nezosobňujú kresťanské a vlastenecké atribúty.

„Ja pevne verím, že drvivá väčšina členov SNS je tiež rozhorčená nad konaním kapitána Danku, ktorý pomaličky hádam spáva s pánom Bugárom,“ hovorí kontroverzný politik s tým, že strana cez svoj rezort školstva dovolila akési pomaďarčenie južného Slovenska.

Juh republiky pod správou Maďarska

Nevynechal ani agendu maďarského predsedu vlády Viktora Orbána, ktorý vraj „valí obrovské milióny do samosprávy na južnom Slovensku a de facto južné Slovensko je už pod správou Maďarska, čo si budeme navrávať,“ vraví Slota s tým, že to treba zastaviť.

„A preto hovorím, že nebudeme voliť a nemali by sme voliť toto vedenie a nemali by ho voliť ani tí poctiví členovia SNS. Ja som presvedčený, hlboko presvedčený, že jediný predstaviteľ, ktorý je ešte nosičom toho vlastenectva a kresťanských hodnôt, je pán Štefan Harabin na čele politickej strany Vlasť,“ myslí si politik.

To národné a vlastenecké v týchto voľbách vraj ponúka práve niekdajší sudca Najvyššieho súdu, je presvedčený, že do NR SR sa dostane a taktiež radí ľuďom, aby neverili prieskumom. „Ešte raz vyzývam, choďte k voľbám a voľte politickú stranu Vlasť,“ uzatvára bývalý šéf národniarov.

Danajský dar Harabinovi?

Slota stál na čele strany v rokoch 1994 až 1999 a potom v období 2003 až 2012. S jeho pôsobením sa spája viacero korupčných škandálov, medzi ktorými dominuje napríklad nástenkový tender, za ktorý skončili za mrežami dvaja jeho ministri.

Bol terčom kritiky za jeho šovinistické vyjadrenia na adresu Rómov či Maďarov, no nevyhli sa mu ani opletačky so zákonom, či už za jazdu pod vplyvom alkoholu, alebo ohrozovanie mravnej východy mládeže.

Slotove meno padlo aj na nedávno publikovanej nahrávke medzi exministrom financií Jánom Počiatkom a bývalou hlavou generálnej prokuratúry. „Ten Slota neuveriteľne zarobil. Vymyslel si nový kšeft, ktorý nikto nepoznal, a to je predaj emisných kvót,“  hovoril minister Trnkovi.

„Ešte aj Fica oholil, do pi..i, lebo nedal mu z toho polku, ale nejak inak ho domotal, úplný kráľ,“ vravel Počiatek.

Veľa pochopenia nenašiel

Pozoruhodný vzťah medzi stranou Vlasť a Slotom nedávno odkryl portál Aktuality, ktorý písal o 100-tisícovom dare žilinskej advokátky Ivety Gálošovej novej Harabinovej strane. Ide pritom o osobu blízku poradcovi Slotovho ministra či miestnemu oligarchovi Trabelssiemu.

Slotovo nové video sa v priebehu pár desiatok minút stalo extrémne virálnym, no ľudia sa z nevšedného predvolebného príhovoru väčšinou smejú.

Kuriozitou je, že niekdajšia pravá ruka Slotu Rafael Rafaj kandiduje za SNS na 50. mieste, a to aj napriek tomu, že súčasný líder SNS Andrej Danko svojho predchodcu obviňuje z vykradnutia vlastnej strany. „Bol to taký kráľ, že okradol aj vlastnú stranu,“ povedal na margo Slotu predseda parlamentu.

— Tomáš Dugovič

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...