Kiska vyzval Fica do duelu. Vraj vie, kto stojí za videom. Pomôcť v pátraní mu mali hackeri

Andrej Kiska (Zdroj: SITA)

Líder strany Za ľudí a exprezident Andrej Kiska oznámil podrobnosti o jeho dueli s Robertom Ficom a pokrok v kauze zinscenovaného videa dvoch popradských podnikateľov. Kiska vyhlásil, že za antikampaňou stojí človek blízky Smeru a na stope mu je aj vďaka etickým hackerom.

V úvode vystúpenia exprezident pripomenul ponuku Róberta Fica na spoločný duel, ktorú dostal pred zhruba dvoma týždňami, no jeho podmienkou bolo, že najprv absolvuje diskusiu s lídrom kandidátky, premiérom Petrom Pellegrinim.

To sa aj počas uplynulého víkendu skutočne stalo a Andrej Kiska tak priblížil svoju predstavu spoločného duelu so svojím najväčším politickým rivalom. Mala by sa konať na pôde Paneurópskej vysokej školy pred študentami vo štvrtok alebo v piatok a bude dostupná všetkým médiám. Viesť by ju mal moderátor rádia Expres Braňo Závodský.

V druhej časti konferencie sa venoval už len videu, na ktorom ho mali Michal Šuliga a Milan Reichel usvedčovať z vedomosti o tom, že pred rokmi kupoval v okolí Popradu ukradnuté pozemky.

Andrej Kiska zopakoval svoje stanovisko opreté o názor expertov, podľa ktorých boli zábery zinscenované a nešlo o autentický rozhovor nahratý prostredníctvom skrytej kamery.

Jedným dychom sa potom nechal počuť, že kauzu nenechal len tak a oslovil v tejto veci etických hackerov, aby mu pomohli vypátrať človeka, ktorý videozáznam rozposlal redakciám slovenských médií.

Tí by už mali mať prvé výsledky, no podrobnosti a konkrétne mená budú z úst bývalej hlavy štátu padať až neskôr. Vyzval však orgány činné v trestnom konaní, aby spolupracovali na dolapení páchateľa so spoločnosťou Google z vlastnej iniciatívy, nakoľko jej platformu Gmail používa aj oný odosielateľ.

Otvorene však povedal, že za touto diskreditačnou kampaňou stojí človek blízky strane Roberta Fica a tiež podotkol, že bol upozornený na vydanie ďalšieho podobného videa.

„Chcem režisérom tejto zinscenovanej kampane oznámiť, že sa nenechám zastrašiť,“ vyhlásil šéf strany Za ľudí.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...