Ženy z PS/Spolu opäť perlia: Migranti sú strašiak, ktorý neexistuje. Namiesto plienenia robia nechty a kávičku

(Zdroj: facebook.com)

KOMENTÁR Nové video progresívnych žien dáva odpoveď na otázku, či si musíme v súvislosti s otázkou masového prisťahovalectva prejsť rovnakým bolestivým procesom ako Švédsko či Taliansko, v ktorom dnes dominujú protimigračné strany.

V časoch vrcholiacej migračnej krízy okolo roku 2015 či 2016 obletel konzervatívnejšiu časť internetu istý kreslený satirický obrázok. Zobrazoval mladého muža s výzorom, ktorý by ho v kontexte Slovenska zadefinoval zhruba ako člena bratislavskej liberálnej kaviarne.

Pri ňom stál citát, ktorý bol esenciou vtedajšieho najústretovejšieho postoja k návalu cudzincov. „Haha, takže ty máš kórejskú TV a nemecké auto. Takže by si mal akceptovať milióny nekvalifikovaných imigrantov z tretieho sveta s nekompatibilnými hodnotami prúdiacich do tvojej krajiny. Šachmat, bigoťák.“

Oni však skutočne existujú

Hoci od tej doby prešlo niekoľko rokov a značné percento ľudí zo svojich naivných multikultúrnych predstáv vytriezvelo, z času na čas sa predsa len objaví niekto s potrebou presvedčiť, že tento vtip nie je vtipom, ale názorom, ktorý je vo verejnej diskusii ten najpokrokovejší, najľudskejší a najrozumnejší.

Včera večer sa totiž na Facebooku objavilo video zverejnené ženskou platformou Progresívneho Slovenska. Hoci je tvorené za účelom vyvrátenia postojov Smeru a ĽSNS, je zároveň kritikou antimigračných postojov ako takých.

Dve dámy vás v ňom a jeho popise presviedčajú, že pokiaľ máte radi kebab, thajskú masáž či taliansku kávu, mali by ste si uvedomiť, že bez ľudí zo zahraničia by sme nič z toho nemali. Rovnako potom spochybňujú tézu o násilných migrantoch. Vraj ide o strašiaka, ktorý neexistuje a slúži iba na prekrývanie domácich problémov, ako napríklad násilia proti ženám.

#MATERINSKÁ Č.7

Máte radi kebab, sushi, thajskú masáž, peľmeni, vietnamskú večierku alebo dobre spravené nechty? Simona stand-up comedy si s novo-zrobenými pazúrikmi užíva plnými dúškami taliansku kávičku. Tieto príjemné veci by si neužila bez ľudí zo zahraničia a z tretích krajín. ĽSNS sa so Smerom snažia už roky strašiť krvilačnými migrantmi, ktorí k nám prídu plieniť a znásilňovať. Najlepšie im funguje strašiak, ktorý neexistuje. A prekrývajú ním problémy, ktoré už doma máme. Sexuálne násilie proti ženám je náš domáci problém, nie hrozba zo zahraničia. Migranti u nás pritom dávno sú, počas vlád Smeru ich sem prišlo najviac v histórii. A namiesto plienenia u nás robia nechty, phočko a kávičku 👻Pozrite si siedmu, vzduchom chladenú, dobre mierenú #materinskú radu od Simona stand-up comedy. Prípadne zdieľajte s kamarátmi, ktorým by sa jedna #materinská zišla, hm?#podmedonich #materinská…..Objednávateľ: Progresívne Slovensko, Tallerova 5/10, 81102 Bratislava-Staré Mesto, Slovenská republika, IČO: 51224836Dodávateľ: Facebook Ireland Limited, 4 Grand Canal Square, Dublin, Írsko, IČO:462932

Gepostet von PSF platforma am Sonntag, 16. Februar 2020

Nie je migrácia ako migrácia

Táto logika má však viacero dier, no azda najväčšia je tá, že spochybňuje oponenta, ktorý neexistuje. V teórii argumentácie sa tomu hovorí mlátenie slameného panáka. Nielen na Slovensku, ale de facto ani v celej Európe sa totiž nenachádza politická sila, ktorá by namietala voči prítomnosti primeraného počtu produktívnych migrantov, ktorí sa vžili s domácim prostredím a tvoria reálne hodnoty.

Na starom kontinente sa totiž naopak vzmáha odpor voči masovej a nekontrolovanej migrácii, ktorá má úplne inú charakteristiku. Teda odpor voči príchodu skupín s väčšou kriminalitou, menšou kolektívnou inteligenciou, odlišným hodnotovým rámcom, zaostalejším právnym systémom, krutejším prístupom voči ženám a menšinám či demografiou, ktorá nás o pár dekád pretransformuje na nepoznanie.

Vznášať voči tomu námietky je prirodzenou obrannou reakciou, nie prejavom mentálnej zakrpatenosti, strašením krvilačnosťou, nie je to ani túžbou vyháňať z krajiny kuchára kebabárne či vietnamskú nechtárku len pre to, že sú cudzincami.

Druhá tvár extrémizmu

Úsmevné je, že tieto kolosálne rozdiely medzi legálnou-kontrolovanou migráciou a medzi masívnou-ilegálnou boli veľkou časťou populácie dávno pochopené a debata o migrácii medzi konzervatívcami a liberálmi sa vo veľkej miere zracionalizovala, hoci rozdiely v pohľadoch sú stále veľké.

Najnovšie video Progresívneho Slovenska ale potvrdzuje, že extrémisti sú vo verejnom priestore stále prítomní a mienia naďalej zamorovať diskusiu vytváraním falošnej predstavy, že pokiaľ si nechcete nechať migráciou pretvoriť krajinu a kontinent na nepoznanie, musíte vyhodiť svoj desiatový banán z Hondurasu a odmietnuť všetky cudzie prvky, inak ste vlastne pokrytec.

Toto primitívne uvažovanie ale nie je len zámerným znetvorovaním a urážkou názorového oponenta, ktorému prisudzujete postoje, ktoré ani nezastáva, ale aj vlastným rezignovaním na triezvy úsudok a toľko skloňované kritické myslenie.

Ak by podobné video vyprodukoval ktokoľvek iný, bolo by to iba smiešne. Ak však vyšlo pod hlavičkou strany, ktorá sa derie do vlády, je to navyše aj smutné.

— Tomáš Dugovič

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Prazvláštna stratégia SNS. O čo ide Dankovi?

Prazvláštna stratégia SNS. O čo ide Dankovi?

KOMENTÁR Predsedníctvo SNS na čele s Andrejom Dankom prijalo minulý týždeň uznesenie na prípravu referenda o predčasných voľbách. S vyhlásením o doterajšom nie príliš kompetentnom vládnutí súčasnej koalície sa do veľkej miery dá súhlasiť. No rozum sa zastavuje pri hlbšej analýze súčasného..

Slovenské psycho

Slovenské psycho

KOMENTÁR Myšlienke o tom, že najväčším kritikom Igora Matoviča z roku 2020 je Igor Matovič z roku 2019, bolo včera učinené..

Sú to proste pokrytci

Sú to proste pokrytci

KOMENTÁR Poznáte typické správanie psa, ktorý spoza plotu breše a cerí zuby ostošesť, a keď ho pustíte von za bránu,..

V USA vzniká rasistický kult

V USA vzniká rasistický kult

KOMENTÁR Na území Spojených štátov vznikol rasistický kult so všetkými prvkami, ktoré túto odvážnu a donedávna..

Fica je človeku takmer ľúto

Fica je človeku takmer ľúto

KOMENTÁR Robert Fico dnes dokázal zázrak. Vydoloval kúsky empatie aj z tých, ktorým by celé roky nenapadlo, že im bude predsedu..